Пәні: Математика
Пән мұғалімі: Кабылбекова М.А
|
Сыныбы:7 А
|
Мерзімі:
9.11.2023 ж
|
Сабақтың тақырыбы: Сандармен әрекет ету
Оқу мақсаты : 7.1.2.14 100 000-ға дейін көбейту мен бөлуде бірлік пен нөлдің қасиетін түсіну
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушы өз ойын ашық айтуға қалыптасады.Тақырыптың мазмұнын меңгереді.
|
Сабақтың әдіс тәсілдері:
|
|
Сабақтың барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Көрнекіліктер
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Математикаға байланысты өлең жаттату
|
Өте жақсы, жарайсың.
|
Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару
|
Жұмыс дәптері,
оқулық, қаламсап
|
Жаңа сабақ Көңіл күйің қалай? Сабаққа деген көңіл күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастаймыз.
Бүгін біз «Сандармен әрекет ету» деген тақырыпта 100 000-ға дейін көбейту мен бөлуде бірлік пен нөлдің қасиетін түсінумен танысатын боламыз.
тапсырма. Бөлуді үлгі бойынша орында.
30 000 *3 = 90000 3 онд. мыңд. *3 = 9 од . мыңд.
20000*4 = ______________
10000*5= _____________
20000*3 = ______________
4 тапсырма. Бөлуді калькуляторда орында. Бөлуді ауызша орында.
12100*4 = ___________ 22300*3=________________
12200*3 = ___________ 40200*4 = ________________
32100*3 = ___________ 20421*4 = ________________
5-тапсырма
8000:4= _2000 8 бірл мыңд:4=2 бірл мыңд 90000 : 3= ________________
60000 : 2 = ___________ 60 000 : 3 = ________________
Сергіту сәті: Ендi бiз демаламыз,
Айналаны шоламыз.
Қол – аяқты кезекпен,
Оңға – солға созамыз.
Күн шыққанда сүйiнiп,
Бәйшешектей иiлiп,
Бiз тынығып аламыз.
Жиi – жиi жаттығып,
Үлкен кiсi боламыз.
8 тапсырма. 1) Көбейтуді орында, калькуляторды пайдалан.
234*2= 3400*5=_________ 3140*4 = _________
340*6 = ________
|
Оқушы мұғаліммен бірге тапсырмаларды орындайды
Калькулятор
|
Қорытынды
|
Бүгінгі сабақтан не білдік?
Сонда біз бүгін не туралы өттік?
Үйге тапсырма: 7 тапсырма. Мысал түрінде жаз және шығар.
Көбейтуді орында : 132*3=
2121*4=
|
Сұрақ жауап арқылы қорытындылау,оқушыны ынталандыру.
|
Рефлексия
|
-сабақта үйренген-дерін бекіту, қолдану жолдарын беру
-жаңадан үйренгенін пайдалана отырып, білімін жүйелеу
-жауап шешімі осыған байланысты жұмыстар беру арқылы түсінік деңгейін тексеру
|