Бөлім
|
«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті»
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
24.02.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ахметова Д.Н.
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әріпті өрнектер / Ауылдағы Наурыз мерекесі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) / теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу;
1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу
|
Сабақтың мақсаты
|
Әріпті өрнектерді оқу, жазу, олардың мәнін табу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Қайырлы таң досым!
Қайырлы күн болсын!
Жеті күннін әр кезі
Сәттілікке толсын
…………
…………
«Сандар биі»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар под музыку будут рисовать цифры
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Топқа бөлу: оқушыларды (юрта) екі топқа бөлу.
1 – ші топ: Әріпті өрнектер
2 – ші топ Санды өрнектер
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
13 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
Тақтадан әріпті өрнекті теріп жаз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау:
Түсіндіріп өту:
Әріптер мен сандар амалдар таңбалары арқылы байланысып
тұрған жазу әріпті өрнектер
деп аталады. Әріптің орнына сандар қою арқылы әртүрлі санды өрнектер аламыз.
1-тапсырма
Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Тақтада колесо обозрения турады, сонда есептер жазылып турады соларды шыгару керек.
Бос орындарға тиісті сандарды қойып, өрнектің мәнін жаз.
Балаларды медалькалармен марапаттау
Мысалы:
? + 8 = 13
9 - ? = 4
? + 7 = 10
? – 4 = 0
5+? = 7
2 + 9 = ?
? – 10 = 10
3 + ? = 9
2 – тапсырма.
Келесі біздің тапсырма Wordwoll арқылы. Балалар орнында отырып жауап береді.
(ауызша мақтап өту)
3 – тапсырма.
Топтық жұмыс. Кітаппен жұмыс
4 – тапсырма, 53 бет
Екі топқа бір – бір тапсырма беріледі.
Бос орындарға тиісті сандарды қойып, өрнектің мәнін жаз.
1 – топ. Әріпті өрнек
2 – топ. Санды өрнек
Сергіту сәті.
«Нейрожаттығулар»
|
Тақтадан әріпті өрнекті теріп жазып, көрсетеді
1. әріптің мәніндегі санды қояды
2.әріпті өрнектің мәнін табады
Сұраққа жауап береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Дескриптор:
-әріптің мәніндегі санды қояды
-әріпті өрнектің мәнін табады
Дескриптор:
-өрнектердің мәнін табады
|
Әріпті өрнек жазылған
А4
Ламинат
маркер
Оқулық
|
8 мин
|
4 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Мен саған, сен маған» әдісі
Әріптің орнына берілген санды қойып, өрнектің мәнін тап
ЕББҚ
a
|
6
|
11
|
а+3
|
|
|
12 – а
|
|
|
а+9
|
|
|
15 – а
|
|
|
b
|
6
|
11
|
b+5
|
|
|
15 – b
|
|
|
b+4
|
|
|
17– b
|
|
|
c
|
6
|
11
|
с+9
|
|
|
20 – c
|
|
|
с+8
|
|
|
13-с
|
|
|
y
|
6
|
11
|
y+3
|
|
|
19 – y
|
|
|
y+7
|
|
|
9 + у
|
|
|
|
1. әріптің орнына берілген санды қояды
2.өрнектің мәнін есептейді
Сұрақтарға жауап береді
Балалар айтылған сан бойынша бірігеді.
|
Дескриптор:
- әріптің орнына берілген санды қояды
-өрнектің мәнін есептейді
Дескриптор:
-өрнектің мәнін есептеп жазады
«Басбармақ» арқылы
|
Таратпа
қаламсап
|
7 мин
|
3- тапсырма
Жеке жұмыс
«Мен зерттеушімін» әдісі
Бос орындарға тиісті сандарды қойып, өрнектің мәнін жаз.
ЕББҚ
|
1. бос орынға тиісті санды жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
- бос орынға тиісті санды жазады
Дескриптор:
- Бос орынға өрнектің мәнін жазады
|
Таратпа
қаламсап
|
Сабақтың соңы
7 мин
|
Кері байланыс
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар
Бүгінгі сабақты түсінбедім
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Киіз үй
|