Бөлім
|
20-ға дейін санау
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
04.05.23
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1 «Б»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Кесінді сызу / Велоспорт/ Кесіндіні сызу / Балаларжәне спорт
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу;
1.1.3.3** ұзындық (см, дм )/ масса (кг) /көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ.) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдарын орындау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Кесінді сызуды үйрену.
Кесінділер сызып, ұзындықтарын салыстыру.
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болды? Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлше.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Кесінді сызуды үйренесің.
Кесінділер сызып, ұзындықтарын салыстырасың.
1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Кесіндіні өлше. Берілген кесіндіден 2 см қысқа және 2 см ұзын кесінділер сыз
ЕББҚ
Кесінді сыз
Талқылау сұрақтары:
1.Кесінді сызғанда нені басшылыққа алу керек?
|
Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болғанын анықтайды
Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлшеп, айтады
1. кесіндіні өлшейді
2.берілген кесіндіден қысқа кесінді сызады
3.берілген кесіндіден ұзын кесінді сызады
Сұраққа жауап береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Лайктар салынған таратпа
Дескриптор:_-кесіндіні_өлшейді_-берілген_кесіндіден_қысқа_кесінді_сызады'>Дескриптор:
-кесіндіні өлшейді
-берілген кесіндіден қысқа кесінді сызады
- берілген кесіндіден ұзын кесінді сызады
ЕББҚ
Дескриптор:
-кесінді сызады
|
Оқулық
№1,126-бет
Оқулық
№2, 127-бет
Дәптер
Сызғыш,қарындаш дәптер
|
10 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Ұзынды ғы қандай кесінділер бейнеленген? Өлше.
ЕББҚ
Кесінділерді өлше
Талқылау сұрақтары:
1. Кесінді сызғанда нені басшылыққа алу керек?
Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»
Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,
Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.
Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.
|
1. бірінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
2.екінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
3.үшінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын жасайды
|
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
-екінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
-үшінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-кесінділерді өлшейді
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
№1, 128-бет
|
8 мин
|
3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Бинокль» әдісі
Өзіңе белгілі шамаларды және олардың өлшем бірліктерін ата.
Өлшеу құралдарын ата.
ЕББҚ
Белгілі шамаларды және олардың өлшем бірліктерін жаз.
Талқылау сұрақтары:
1.Берілген шамалар туралы не білдің?
|
1. шамаларды атайды
2.өлшем бірліктерін жазады
3.өлшеу құралдарын атайды
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-шамаларды атайды
-өлшем бірліктерін жазады
-өлшеу құралдарын атайды
ЕББҚ
Дескриптор:
- өлшем бірліктерін жазады
|
Таратпа
қаламсап
|
Сабақтың соңы
7 мин
|
Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 лайк)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Лайк суреті салынған таратпа
Көк қарын
даш
|