Бекітемін: Б. Момышұлы атындағы



Дата30.03.2023
өлшемі76,5 Kb.
#77611
түріСабақ

Бекітемін:

Б.Момышұлы атындағы

№ 131 мектеп –лицей КММ


директоры:
--------------- Р.З Достанова

Пән: Қазақ тілі


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



Мұғалімнің аты-жөні: Мажинова Жанар Карияновна
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:

Күні: 19.04.18

Сынып: 3 «Ә»

Сабақ тақырыбы

Сан есім жаттығулары.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Сан есім туралы түсініктерін кеңейту.Сан есімдердің ерекшеліктерін түсіндіру.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Сан есімнің қандай сөз табы жайлы сипаттай алады.
Көптеген оқушылар: Сан есімнің туралы толық айтады.
Кейбір оқушылар: Өз жауаптарын дәлелдеп, түсіндіре алады.

Бағалау критерийлері

  • Сан есімді басқа сөз таптарынан ажырата алады.

  • Сан есім туралы біледі.

  • Сан есімді сөйлемде тауып, өмірде пайдалану жолдарын айтады.




Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік , белсенді азаматтық ұстаным таныту және өз елінің дамуына үлесін қосу.

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік оқу, математика пәнімен байланысты.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта,оқулық, қоржын, тапсырма конверттері, бұршақ қапшығы.

Бастапқы білім

Сан есім сөз табы екенін біледі, сипаттай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы

1-қадам:
Психолгиялық ахуал қалыптастыру:
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де.
Қуанамыз достарым,
Арайлап атқан күнге! (Бір-біріне, қонақтарға жымию)





Сабақтың ортасы

2-қадам: топқа бөлу
Қима сандар бойынша топқа бөлінеді.
1-топ. 1 таңбалы сандар.
2-топ. 2 таңбалы сандар.
3-топ. 3 таңбалы сандар.


3-қадам: Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасын сұрау.
«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы топтағы оқушылар бұршағы бар қапшықты лақтыру арқылы өткен сабаққа байланысты бір-біріне сұрақтар қояды, басқа топ жауап береді.
Бағалау парағында №1 тап. өздерін тиісті түспен бағалап кетеді.

  • Сан есімі бар сөздерден сөйлем құра.

  • Сан есім қандай сұрақтарға жауап береді?

  • Сан есім нені білдіреді?

  • Сан есім қандай сөз табымен байланысады?

4-қадам: « Жолдама қоржын» Данышпан қарғаның тапсырмаларын оқып, баларға тапсырма беріледі.



  • Бейнероликтен нені байқадыңдар?

  • Данышпан қарға бізге өз жолдамасында мынадай тапсырма беріп жіберіпті.(таратылады)

«РАФТ» әдісін қолданамын.

  • 1-топқа «Жарнама»,

  • 2-топқа «Хабарландыру»,

  • 3-топқа «Шақыру билеті» жазады. Әр тапсырмада кемінде 3 сан есім болу керек- Ә

Бағалау парағынан №2 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді.
Қалыптастырушы бағалау: « Жарайсың!», «Тамаша!» деген мадақтау сөздері арқылы жүргізіледі.


5-қадам.
Оқулықпен жұмыс.11-жаттығу. Сан есімдердің қай сөз табымен байланысып тұрғанын көрсету керек. (Тақтамен жұмыс)
Бағалау парағынан №3 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді
6-қадам.
Сергіту сәті
«Ойлан тап» әдісі арқылы жүргіземін.

  • Оңынан оқысаң, ол-сан.

Терісінен оқысаң, ол-сан. (Қырық)

  • Отыз екі –бәрі алып,

Тұрар іште қамалып.
Ашылғанда қос есік,
Көрінеді ағарып. (Тіс)


7-қадам:
Оқулықпен жұмыс. 13-жаттығу. (Ауызша жүргізіледі) Сан есімнің басқа да сөйлем мұшесі болатынын түсіндіру.
Бағалау парағынан №4 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді
8-қадам.
Топтық жұмыс жүргізуде «4 бағыт-1 ұғым» әдісі арқылы оқушылар Сан есім жайлы білгендерін, өмірмен байланыстырып жазуы тиіс.






Нұсқаулық:

  1. Нені білдіреді? Сұрақтары.

  2. Немен байланысады.

  3. Сөйлемдегі сөйлем мүшесі.

  4. Өмірде қолданысы.



Қалыптастырушы бағалау: Данышпан қарғаның аудио жолдауын тыңдау.
Бағалау парағынан №5 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді

Қима сандар.


«Бұршақ» қапшығы

Интерак-тивті тақта, бейнеро-лик


А3 қағаздар түрлі-түсті маркер


Интерактивті тақтадан аудио тыңдату.

Сабақтың соңы

8-қадам: Рефлексия


30 % 70% 100%
«Түсінгеніңді пайызда» әдісі арқылы жүргізіледі. Әр оқушы өзінің түсінгенін пйыздар жазылған қағаздардың тұсына барып тұру арқылы көрсетуі тиіс.


9-қадам. Үйге тапсырма беру.
14-жаттығу
Құрамында сан есімі бар сөздерді сөзбен жазу.

А4 қағазы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет