Тақырыбы:
Ақтамберді жырау «Күлдір-күлдір кісінетіп»
|
Мектеп:
«Ә. Бөкейханов атындағы лицей-мектеп» КММ
|
Күні: 02.10.2023
|
Мұғалімнің аты-жөні:Жұман Айсана
Елеусизова Дильназ
|
СЫНЫП: 8 Б
|
Қатысқандар саны: 25
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама-сына сілтеме):
|
8.1.4.1 – Толғаудан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану.
8. 3. 1. 1 - Толғаудың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалар
мен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындайды: Толғаудың тақырыбы мен идеясы жайлы мәлімет алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындайды: Толғауды оқушылар бір-біріне түсіндіре отырып, образдарды салыстырады.
|
Кейбір оқушылар орындайды: Толғауды оқушылар бір-біріне түсіндіре отырып, образдарды салыстырады.
|
|
Тілдік мақсаты:
|
Оқушылар қолдана алады:Толғаудың идеясы мен ерекшелігін түсінеді;Ауызша шығармада көтерілген мәселе мен жырау жайлы ойларын айтады;Өз көзқарастарын жазылым жұмысында жеткізе алады.
Пәндік лексика мен терминология: жырау, толғау, күлдір-күлдір кісінеген күрең, кеңес құру, қол бастау, т.б.
Диалог пен жазылымға арналған тілдік қолданыстар: Менің ойымша...Менің байқауымша...Шығармада көтерілген мәселе жайында былай ойлаймын...Жырау көзқарасы мына жолдардан анық байқалады:Ойымды қорытындылай келе:
|
Әдіс-тәсілдер:
|
«Колесо фортуны», «Сұрақ жауап» әдісі, «Сәйкестендіру» әдісі, «Білім поштасы «Жетон» әдісі
|
Пәнаралық байланыс:
|
Тарих, қазақ әдебиеті
|
Алдынғы тақырып:
|
Ақтамберді жырау өмірі мен шығармашылығы.
|
Жоспар
|
Жоспарлан-ған уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
1
|
|