Госпатент Украины



Дата18.05.2023
өлшемі127 Kb.
#94663
Байланысты:
Яглінський Дінь Визначення параметрів матеріальних потоків 2021


УДК 001.18; 355/359
ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВ ТРАНСПОРТНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЛОГІСТИКИ
Яглінський Віктор Петрович,
д.т.н., професор
Дінь Костянтин Кіонгович,
Кнаіссі Лотфі,
Джербі Сабрі
Студенти
Національний університет «Одеська політехніка»
м. Одеса, Україна
viknatvov@gmail.com
bladflag8@gmai.com
lotfiknaissi1997@gmail.com
sabry.jerbi@hotmail.com


Аннотація: Розглянуто формування транспортно-логістичної системи як пріоритету розвитку економіки. Проаналізовано обсяги зростання світових військових витрат за останні пять років. Встановлено країни-лідери з високим військовим потенціалом: США, Китай, Індія. Розглянуто властивості та встановлено основні параметри матеріальних потоків військової транспортної логістики.
Ключові слова: модернізація, вантажі, військова продукція, номенклатура, економіка, тягові засоби, дороги.


Вступ. Підви­щення ефективності економічної системи зорі­єнтовано на розв’язання широкого спектру про­блем. В Україні, як в інших країнах світу, формуванню транспортно-логістичної системи країни приділяється нажаль ще недостатня увага в системі пріоритетів розвитку економіки [1, с. 139].
Мета роботи. Оцінка розподілу світових військових витрат між розвиненими країнами світу і визначення параметрів матеріальних потоків транспортної військової логістики.
У період 2009-2016 рр. світові військові витрати стабілізувалися, а з 2017 року почали зростати знову і досягли у 2020 році рекордної суми - майже $2 трлн, що на 2,6 % більше проти 2019 р. На 5 країн світу у 2020 році припадає 62 % усіх світових військових витрат. Серед них США, Китай, Індія, Росія і Велика Британія (рис. 1). Беззмінним лідером залишаються США. У 2020 р. витрати на оборону Пентагону, як лідера, зросли проти 2019 року на 4,4 %, досягнувши рекордних $ 779 млрд, і склали 39 % загальносвітових витрат.

Рис. 1. Діаграма розподілу військових витрат в % від світових витрат і у мільярдах (billion) доларів США. Режим доступу: https://www.sipri.org/ publications/2021/sipri-fact-sheets/trends-world-military-expenditure-2020


Основні статті витрат американського військового бюджету – це інвестиції в галузі високих технологій і тривала програма модернізації армії: звичайного і ядерного озброєння, військово-морських і військово-повітряних сил.
Головним об'єктом військової логістики є наскрізний матеріальний потік, що починається від первинного джерела сировини, матеріалів, виробника, постачальника та закін­чується у кінцевого споживача, який безпосередньо потребує цей товар або послугу. Ефективність функціонування будь-якої транспортно-логістичної системи залежить від взаємодії основних елементів транспортної логістики, якими є: учасники логістичного процесу, вантажі, що створюють відповідні матеріальні потоки, рухомий склад, тягові засоби, дороги, термінали, тара, упаковка, засоби безпеки тощо [2, с. 152].
Матеріальний потік має одиницю вимірювання :

Одиниця вимірювання вантажу – це штуки, тонни, літри, кілограми, метри; одиниці вимірювання часу – це хвилина, година, декада, доба, місяць, рік.

Рис. 2. Перелік визначених параметрів матеріальних потоків
транспортної військової логістики


Представлені параметри властивостей матеріальних потоків взаємодіють між собою і диктують умови функціонування військової транспортної логістичної системи. Крім того, важлива роль у процесі переміщення вантажних матеріальних потоків військового призначення належить необхідності контролю стану самого вантажу і його тари. Тому необхідно передбачити наявність контролю, що здійснюється за допомогою органів відчуття, з використанням простих приладів або лабораторного обладнання.


Список літератури


1. Ларіна Р.Р. Формування та забезпечення надійності регіональних логістичних систем : монографія. Донецьк : Норд-Пресс, 2005. 284 с.


2. Проблеми та перспективи розвитку логістичного аутсорсингу в транспортній системі України / А.М. Пасіч­ник та ін. Управління проєктами, системний аналіз і логістика. 2014. Вип. 14(1). С. 146-159.

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет