Педагогтің аты - жөні
|
Орынбаева Д.Г.
|
Күні
|
16.09.2022
|
Сынып: 8 «В»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Пәні
|
Қазақ әдебиеті
|
Сабақтың тақырыбы
|
80 жылдардан бергі ақындар айтысы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
8.2.3.1 көркем шығармадағы автордың баяндау тілін талдау, өзіндік ерекшеліктерін айқындау
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: мәтін (ұзақтығы 150-200 сөз) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/топтық жұмыста белсене қатысады/талдау жасайды/болжайды
Оқушылардың басым бөлігі: мәтіннен көркемдегіш тәсілдерді тауып, автордың тілдік ерекшеліктеріне талдау жасай алады
Кейбір оқушылар: сабақта айтылған ақпараттарды өз өмірімен байланыстырады
|
Бағалау критерийі
|
- мәтін бойынша тұжырым жасайды, қорғайды, ойын жүйелі айтады
автордың тілдік ерекшеліктеріне талдау жасай алады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс тар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Ой қозғау
«Доп лақтыру» әдісі
А.Байтұрсынұлы айтқан классикалық өнерлер?
Ең құдіреттісі?
Синкретті өнер дегеніміз?
Айтыс неліктен синкретті өнер?
Айтыстың түрлері?
Біржан мен Сара айтысында көтерілген мәселелер?
Бүгінгі күнгі қандай айтыскерлерді білесіңдер?
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді
|
ҚБ
Мадақтау
|
SMART тақта
|
Сабақтың ортасы
15 минут
|
тапсырма
«Галерея» әдісі
Берілген мәтін үзіндісіндегі ақпаратпен таныс. Өзге топтарға түсіндір. Басқа ақпараттарды мұқият тыңда.
Дескриптор
мәтінді оқиды (1б)
қажетті мәліметтерді жазады(1б)
|
Мәтінді оқиды, талдайды, айтады, тыңдайды
|
ҚБ:
1балл 1балл 1балл 1балл
|
Үлестірме парақтар
|