Пән атауы:
|
Оқытушының аты-жөні:
|
Уақыты:
|
Класс: 10
|
Студенттер саны:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
|
10.2.D – Бағдарламалық жасақтама
|
Сабақтың_тақырыбы__Операциялық_жүйелерді_салыстыру__Алдын_ала_білімі'>Сабақтың тақырыбы
|
Операциялық жүйелерді салыстыру
|
Алдын ала білімі
|
Оқушылар бағдарламалық қамтамасыз етудің мақсатын түсінеді.
|
Оқу мақсаттары
|
Түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Операциялық жүйелер туралы студенттердің білімін қалыптастыру, олардың құрамын, артықшылықтары мен кемшіліктерін зерттеу
|
Бағалау критерийлері
|
Түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін көрсетеді.
|
Тіл мақсаттары
|
Пәнге сәйкес термин сөздер
Операциялық жүйе
Сөйлесулер мен жазу үшін пайдалы өрнектер:
Операциялық жүйе бұл - ...
операциялық жүйелер бөлінеді ...
операциялық жүйелер сипатталады
|
Құндылықтар
|
● Академиялық адалдық: академиялық тұтастық қағидаттарына құрметпен қарауға болатын басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу
практикалық жұмыс кезінде жауапкершілік
|
Пәнаралық байланыс
|
Пән
|
Кезеңі
|
Каз/анг тілдер
|
Алдыңғы материалдарды қайталау
|
Дифференциация
|
- белгілі бір студенттен күтілетін нәтижесі;
- тапсырманы орындау кезінде студентке жеке қолдау көрсету;
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ақпарат іздеу үшін Интернет-ресурстарын пайдалану
Жаңа материалды оқыған кезде флипчарт қолдану
|
Денсаулық және қауіпсіздік
|
Физзарядкалар, белсенді бағалау түрлері
Қауіпсіздік ережелері
|
Сабақ кестесі
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған шаралар
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
минут
|
1. Ұйымдастыру сәті.
2. Студенттердің білімін актуалдандыру:
- Бұл суретке қарап қандай ассосация пайда болды?
- Алдыңғы сабақта не үйрендік?
- Интернет-ресурспен студент жеке жұмыс жасайды LearningApps.org. Өзін-өзі бағалау.
Дескрипторлар:
● бағдарламаның атауын белгішемен анықтайды
● бағдарламаның мақсатын анықтайды
● нақты терминді анықтамасына сәйкестендіреді
● бағдарламаларды топтарға бөледі
Интернет-ресурсқа қол жетімсіз болған жағдайда, магниттік тақтада жұмыс жасау ұсынылады.
- Оқытушы бағдарламалық қамтамасыз етуді магниттік тақтаға немесе шағын топта жұмыс істеуді ұсынады.
Дескрипторы:
анықтаманың мақсатын түсінеді
термин және оның мақсаты
нәтижені түзетеді
|
Презентация
learningapps.org/1170324
|
Сабақ ортасы
20 минут
|
3.Сабақтың тақырыбына әкелу.
Миға шабуыл:
- Бұл схемада не нәрсе жетіспейді деп ойлайсыз? Жауапты түсіндір.
Оқытушы сабақтың тақырыбы туралы оқушылардың бастапқы білімін бағалайды.
4.Сабақтың тақырыбын жариялау, оқыту мақсатымен және бағалау критерийлерімен танысу
5. Шақыру кезеңі
- Күнделікті өмірде ОЖ-ны таңдау қажеттілігі бар ма? Сіздің таңдауыңызға қандай өлшемдер әсер етті?
Оқушылар ұялы телефондар / ноутбуктар сатып алу кезінде қандай негіздерге сүйеніп таңдау жайыда пікірлерін білдіруде.
- Бұдан кейін мұғалім флипчартты пайдалана отырып, ОЖ-ны сипаттауды ұсынады.
|