Сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Дата 09.02.2022 өлшемі 18,9 Kb. #25097 түрі Сабақ
Тақырып:
Туған жердің төсінде
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
А.6.2.2.1 - тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу;
О.6.3.1.1 - мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау , өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру;
Ж.6.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау ;
Сабақ мақсаты:
Оқушылардың барлығы: диалогке қатысады, өзара түсінісе алады
Оқушылардың көбісі: мәтіннен негізгі, қосымша ақпаратты анықтай алады
Оқушылардың кейбірі: өмірдегі жағдаяттармен байланыстыра алады
Бағалау критерийлері:
Мәтіннен детальды ақпаратты анықтайды.
Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинап, графиктік мәтін құрастырады.
Детальды ақпараттар бойынша графиктік мәтін құрастырады.
Ойлау деңгейлері
Талдау. Жинақтау
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады: Тірек сөздерді, детальды ақпараттарды қолдана алады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: өлке, туған жер.
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: күй, қап
Талқылауға арналған сұрақтар: Мәтін не туралы? Туған жер туралы қандай шығармалар білеміз?
Пәнаралық байл:
География
Алдыңғы оқу
Жаңа сөздер. Қосымша мәтін
Жоспар
уақыт
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
Ресурстар
Сабақ басы
Қызығушылықты ояту. Ұйымдастыру , топқа бөлу
Суреттер
Сабақтың ортасы
2 мин
12 мин
7 минут
І. АЙТЫЛЫМ. Мәтіналды жұмыс. Тау бөктері, әуес, қасиетті , етек, мәре- сәре, қора.
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ. 4- тапсырма. Мәтіннен сөз таптарын анықтап, топтастырып жаз.
ІІІ. АЙТЫЛЫМ. 7- тапсырма. Мәтіндегі ақпараттың дұрыс- бұрыстығын анықта.
ІҮ. ЖАЗЫЛЫМ. 8- тапсырма. Сөздердің қосымшаларын орфографиялық нормаға сәйкес дұрыс жалғап жаз
Ү. ОҚЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. 9- тапсырма.Мәтінді оқы, тақырып қой , мазмұнына тоқтал.
ҮІ. ОҚЫЛЫМ.АЙТЫЛЫМ. 10-11 –тапсырмаларды орындау.
Дескриптор
-мәтінді тыңдайды;
-детальды ақпаратты анықтайды;
-жазбаша тапсырмаларды орындайды;
Сабақтың соң
РЕФЛЕКСИЯ Үйге: Әңгіме жазу
Қазақ тілі мен әдебиеті: 6б – сынып
Бағалау(2мин)
Ауызша бірін – бірі бағалайды.
Кері байланыс (2мин)
(ауызша)
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс- Дансаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Деңгейлі тапсырмалар беруді жоспарлаймын.
Бағалау критерийлерін ауызша ұсыну.
Кері байланыс (ауызша)
Оқулық, АКТ.
Рефлексия
1.Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма?
1. Сабақтың оқу мақсаттарын орындалды.
2.Бүгін оқушылар не үйренді?
2. Бүгінгі сабақта оқушылар жаңа сөздерді үйренді.
3.Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
3. Сабақ жақсы деңгейде өтті.
1.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
1. Дайындалған тапсырмалар сәйкес болды.
2.Уақытты қалай пайдаландым?
2. Тапсырмаларға бөлінген уақыт тиімді пайдаланылды
1.Жоспарымда қандай өзгеріс енгіздім және неге?
1.Әдіс – тәсілдерді көбірек түрлендірер едім.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді
(оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.
2.
Қосымша мәтін
Менің Отаным – Қазақстан! Қазақстанның жері ұлан-байтақ. Менің елім- Тәуелсіз мемлекет. Өз туы, елтаңбасы, әнұраны бар. Жер көлемі бойынша тоғызыншы орында. Жері кең және құнарлы. Жер асты қазба-байлықтарға толы. Достарыңызбен бөлісу: