Сабақ жоспары Алгебралық бөлшектер. Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті



Дата31.03.2023
өлшемі1,48 Mb.
#77917
түріСабақ
Байланысты:
docx1650986721



Білім беру ұйымының атауы

OҚМПУ

Пәні

Алгебра

Қысқа мерізмді сабақ жоспары

Алгебралық бөлшектер. Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті

Тақырыбы:

Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту

Мұғалімнің аты-жөні:

Омарова Айдана

Күні:

31.03.2023

Сыныбы 7

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушы саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақ мақсаты

Оқушылардың алгебралық бөлшектер туралы білімдерін дамытып, оларға қосу және азайту амалын орындау дағдыларын қалыптастыру, жетілдіру



Бағалау критерийлері

1. Бөлшектің бөлімінің ЕКОЕ табады;
2. Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді;
3. Жай бөлшектің толықтауыштарын көбейтеді;
4. Жай бөлшектерге амалдарды дұрыс орындайды.
5. Алгебралық бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді;
6. Алгебралық бөлшектің толықтауыштарын көбейтеді
7. Алгебралық бөлшектерге амалдарды дұрыс орындайды

Құндылықтарды
дарыту

Жұппен, топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
Ұжымдық жұмыс.



№1Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
ә) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, олардың назарын аудару.
б)Сыныпқа жағымды психологиялық ахуал тудыру.

.





Жылы шырай таныту



Оқулық, жұмыс дәптері
Кітап, дәптер,
Интерактивті тақта.

Үй тапсырмасын тексеру
Ұжымдық жұмыс.






№2 «Өзін-өзі бағалау» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру.
Мақсат: оқушыны алған білімін саралай білуге дағдыландыру.


Әр оқушы дұрыс жауабында қол көтеріп қанша есебі дұрыс болғанын айтады.



Бірін-бірі бағалайды. Әр дұрыс жауапқа 1баллдан берілдеі.

Интерактивті тақта




Ұжымдық жұмыс.



№3 «Миға шабуыл» әдісі сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарына топтық талқылау арқылы жауап береді.



Тапсырманы орындау барысында тақырып бойынша қандай ережелерді пайдаланғанын түсіндіреді.



«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

Тақтаға смайлик арқылы көрсету

Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ




№4Жаңа тақырып. Оқушыларға алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу ережелерін қарастырады.
=
=
Мысал 1.






Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

Оқулық
Қосымша түсіндірме мәліметтер



Сергіту сәті
2 минут



№5 «Логикалық тапсырма», ұсақ қол моторикасын дамытуға жаттығулар
Мақсаты: Оқушылардың көңіл күйін ширатып, белсенділігін арттыру

Оқушылар логикалық тапсырмаларды орындайды







Топтық жұмыс

Оқулықпен жұмыс



№6 Топтық жұмыс.
Оқушылар орындарында шығарады. Жауабын интерактивті тақтада көрсету арқылы тексереді.


№7Фронталды жұмыс( оқушылар жеке орындайды және қиындық туғызған тапсырмаларды тақтада орындайды)
Амалдарды орындаңыз:






№40,2 №40,3

Жауабын тақтамен тексеру

Дұрыс
жауаптары
















Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру


«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

Интерактивті тақта

Оқулық
Алгебра кітабы




Сабақтың соңы



Сабақты бекіту. Кері байланыс оқушылар береді.

Үйге №40,5 тапсырма


Сабақты қорытындылап, рефлексия жүргізу.
«Плюс, минус, қызықты» әдісі

Плюс

Минус

Қызықты

Сабақта барлығы ұнады: сабақ мазмұны, жұмыс түрлері

Ұнамады, түсініксіз болып қалды

Барлық деректер мен әдістер қызықты





Оқушылар тақтаға шығып +,- деген таңба қояды.


«Өзін-өзі бағалау» парақшасын топ басышысы тапсырып оқушылар бағаланады. Қай топ көр ұпай жинаса сол топ ұтады.




Оқулық
Алгебра 7


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет