Бөлім атауы: ІІ бөлім: Тарихи шындық пен
көркемдік шешім
|
Мектеп:
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия
|
Сынып:
|
9 «В»
|
9 «Д»
|
9 «Е»
|
9 «И»
|
Күні
|
08.12.2022
|
08.12.2022
|
08.12.2022
|
08.12.2022
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ш.Уәлиханов өмірі мен шығармашылығы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
шығарма үзінділерін шығармашылық жұмыста қолданады
|
Көптеген оқушылар:
|
шығарма үзінділерін шығармашылық жұмыста қолданады; үзіндіге қатысты өз ойын жазады;
|
Кейбір оқушылар:
|
шығарма үзіндісіндегі ұсынылған тіркестерді қолданады; үзіндіге қатысты өз ойын жазады; шығармашылығын қосады.
|
Құндылықтарға баулу:
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар, өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
1-2 минут
|
Ұйымдастыру кезеңінде мақсат, тақырыппен таныстырылады.
|
Мақсат, тақырыппен танысады.
|
|
|
7 минут
|
Ой қозғау.
Гүлдер солып, жұлдыздар сөніп, адамдар өліп жатады.
Бірақ, адамзаттың бір ерекшелігі сол – одан із қалады, іс қалады, сөз қалады.
Ы. Жақаев.
Сұрақ: Қандай адамдардан із, іс, сөз қалады?
Артына ұмытылмас із қалдырған қандай ұлы тұлғаларды білесіңдер?
Сұрақ: Н.И.Веселовский: « Шығыстану әлеміне құйрықты жұлдыздай жарқ етіп шыға келді», - деп кімді айтқан?
«Шоқаны бар ел – шоқтығы биік ел».
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлаймын.
|
Оқушылар «өздеріне қойылған сұрақтарға жауап береді, бірін-бірі толықтырады.
|
«Әскери шен» әдісі арқылы өзара бағалайды.
Қолбасшы - Керемет Батыр – Өте жақсы Сардар - Жақсы
|
Сұрақтар
|
Сабақтың ортасы
20 минут
|
Балалар, өткен сабақта біз алдын ала үй тапсырмасы ретінде ұлы ғалым Ш.Уәлиханов жайында баспасөз материалдарынан, қосымша әдебиеттерден мәліметтер іздеу керектігін тапсырғанмын.Соның негізінде топтық жұмыс.
|