Пәні: Алгебра
|
Сыныбы: 10
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жаркынбекова Алтыншаш Мажитовна
|
Бөлім
тақырыбы
|
Кері тригонометриялық функциялар (8 сағат)
|
Сабақ тақырыбы
|
Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер (2сағат)
|
Оқу мақсаты
|
10.2.3.7 - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алу
|
Сабақ мақсаты
|
Барлығы : кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алады;
Көпшілігі : кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеуді графиктік тәсілмен орындай алады;
Кейбірі: кері тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіріп есептейді;
|
Бағалау критерийлері
|
кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеуді графиктік тәсілмен орындай алады;
кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алады
|
Құндылықтарды қалыптастыру
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы- өмір сапасын тұрақты жақсарту бағытына берлген тапсырмалар орындағанда өзара ынтымақтастықта жұмыс жасау, өзгенің көзқарасына құрметпен қарауға баулу.
|
Ресурстар
|
А.Е.Әбілқасымова, З.Ә. Жұмағұлова. Алгебра және анализ бастамалары. Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық
ҚБ тапсырмалары,дескриптор Білім сайты: https://bilimland.kz/ru, интербелсенді тақта
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау тәсілдері
|
Саралау тәсілдері
|
Сабақ басы
3мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын тексеру.
«Серпілген сауал».Ұжымдық жұмыс. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар оқушылар арасында бір-біріне қойылады.
1. Тригонометриялық функция дегеніміз не?
2.уsinx және уcosx функцияларының айырмашылықтарының айқын көрсететін қасиеттерін атаңдар?
|
3.Барлық нақты сандар жиыны неге tg x және сtg х функцияларының анықталу облысы бола алмайды?
сұрақтарға жауап береді.
|
Мадақтаудұрыс жауапқа «тамаша», ал толықтыруды талап ететін жауаптарды талдап, бірін-бірі оқытуды қолдану
|
Сұрақты дұрыс қою және жауапты нақты толық айтуын қадағалап толықтырулар енгізу.
|
|