Сабақ жоспары отандық өнеркәсіп өнімі Ғабиден Мұстафин «Қарағанды» романынан үзінді ­



Дата02.10.2024
өлшемі21,21 Kb.
#146542
түріСабақ
Байланысты:
саб жос 23.09


Ақтөбе құрылыс-монтаж колледжі
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Отандық өнеркәсіп өнімі

Ғабиден Мұстафин «Қарағанды» романынан үзінді

­(сабақ тақырыбы)




Пән атауы: Казахский язык и литература
Дайындаған педагог: Әміржан А.Е.
2024 жыл

1161 Б

1111Б

1170 Б

1151 Б
















  1. Жалпы мәліметтер

Курс, оқу жылы, топ: 1курс
Сабақтың түрі: Білімді икемділік пен дағдыны жетілдіру сабағы
2. Мақсаты, міндеттер
2.1. публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, интервью жазу
3. Күтілетін нәтижелер
3.1 - публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, интервью жазады
4. Қажетті ресурстар
4.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттері: Қазақ тілі мен әдебиеті, 10-кл
4.2 Техникалық құралдар, материалдар (қосымша): интернет желісі, смартфон, тақта
5. Сабақтың барысы: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу 3.Сабаққа дайындықтарын тексеру
Жаңа сабақ:
Отандық өнеркәсіп өнімі
Мен тұтынатын азық-түліктің барлығы - қазақстандық өнімдер. Дүкенге барған уақытта шетелдік өнімдер самсап тұрады, алайда олардың табиғи таза өнім екендігіне күмәнім бар, себебі сырт елден келетін өнімдердің барлығының жарамдылық мерзімі тым ұзақ. Яғни, олардың арасында химиялық қоспалар көп екені белгілі, сондықтан біз отбасымызбен отандық өнімді тұтынамыз. Атап айтар болсам, «Дәмді»-нің сүт өнімдерінің өзге өнімдерден айырмашылығы көп. Сонымен бірге «Айналайын» сүт өнімдерін де алып тұрамын. Сонымен қатар дастархан үстінде әрдайым, «Рахаттың» кәмпиттері тұрады. Сондай-ақ «Маслодел» өсімдік майын, Қостанайдың ұнын және Арал, Қазалы аудандарынан әкелінген етті ғана аламын. 
Елімізде әзірге отандық киім өндіруші фабрикалар мен цехтар аз, сондықтан отандық өнеркәсіп өнімін қолғаалу керек.
Жаңа сабақты бекіту. 
ЕБҚ. 1 тапсырма. «Жұптық әңгіме»

  1. Отандық өнімдерге көңіліңіз тола ма?

  2. Отандық өнімдердің сапалы, әдемі, арзан болуына не ықпал етеді?»

(кейін бұл сұрақ жұппен, топпен талқыланады
2 тапсырма. Тақырыпқа сай интервью жазыңыз.
Оқушылардан көршісінің жұмысы туралы өз ойларын айтуларын сұраймын.
6. Қорытынды. Оқушылар сабақтан алған дағдыларының қай сатыда екенін стикерге аты-жөнін жазып, өзім жеттім деген баспалдағының тұсына жапсырады.
7.Сабақ бойынша рефлексия
- Нені білдім? Нені үйрендім?
- Нені толық түсінбедім?
- Немен жұмысты жалғастыру қажет?
8. Үй тапсырмасы. Мәтін мазмұнын айту
Бағалау. Оқушыларды сабаққа қатысуын, үй тапсырмасын орындауын тексеру, бағалау.

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет