Сабақ жоспарлау үлгісі



бет1/3
Дата20.06.2023
өлшемі139,77 Kb.
#102504
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Сабақ жоспарлау үлгісі



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1C Жай бөлшектер

Мектеп: №46 орта мектебі

Күні: 24.10.22ж

Мұғалімнің аты-жөні: Қабдырахимова Айғаным

Сынып: 5 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Дұрыс және бұрыс жай
бөлшектер







Оқу
мақсаттары

5.1.1.10
дұрыс және бұрыс жай бөлшектерді ажырату

Сабақтың
мақсаты

1.Дұрыс және бұрыс жай бөлшектердің анықтамасын біледі, түсінеді. Дұрыс және бұрыс жай бөлшектерді бір санымен салыстырады
2Жай бөлшек дұрыс және бұрыс болатындай айнымалының мәнін дұрыс жазады
3.Өлшем бірліктер арасындағы қатыстарға, мәтінді есептерге бөлшек құрады




Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы
2минут

3 минут


Оқушыларды шаттық шеңберіне шақырып, өткен материал бойынша «Допты лақтыру » әдісі , «Жай бөлшектер туралы не білесіз? , «Жай бөлшекті амалмен қалай жазуға болады?» , «Жай бөлшектің негізгі қасиеті қалай қолданамыз?» сұрақтар төңірегінде ой қозғаймын.Олар өз ойларын ортаға салып бөліседі.
Мадақтау(Жарайсыңдар)
Оқушыларға карточкаларды таңдап алу ұсынылады.
Саралау тәсілі: «Жіктеу» Аралас гендірлік топ.
Бөлшектердің бөлімі бойынша топқа бөлінеді.
І топ:
; ; ; ;
ІІ топ:
; ; ; ;
ІІІ топ:
; ; ; ;
ІV топ:
; ; ; ;
Қызығушылықты ояту:
Ширату жаттығулары:
І. Бөлшектерді натурал сандармен алмастырыңдар:
; ; ; ; :
«Айырмашылығы неде ?»
ІІ. Мына жай бөлшектердің қайсысы басқалардан өзгешеленеді ?
А) ; ; ; .

  • Себебі неде ?

ә) ; ; ; бөлшектердің қайсысы бөлшегіне тең болады ?



  • Себебі неде ?



Қ.Б. «Қол шапалақтау» ( тапсырманы бірлесіп орынданған үшін өзімізді мадақтап үш рет қол соғамыз)


Миға шабуыл: Әр топқа екі дөңгелек етіп қиылған қағаз беріледі.

  • Енді тобыңызда өздеріңіз таңдап алған жай бөлшектердің алымы мен бөлімін салыстырыңыздар .Нені байқадыңдар ?

  • Мына дөңгелекке қалай топтастырар едіңіздер ?


Бұрыс

Дұрыс

Топтын атынан бір оқушы қалай топтастырғанын айтады.

  • Қаншалықты дұрыс топтастырғаңымызды білу үшін біз «Дұрыс және бұрыс бөлшектер» тақырыбымен танысамыз.

«Логикалық тест тапсырмалар» жинағы




Сабақтың ортасы

10 минут


3 минут

7 минут
4 минут







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет