3..1.2.4 6,7,8,9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру,білу және қолдану
3.5.1.2.есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»,; «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын» шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану
Сабақтың мақсаты
6,7,8,9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады,біледі және қолданады.
Есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»,; «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын» шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады.
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша , қоғамдағы бірлікке, сынып оқушылары арасындағы достық ,сыйластық қарым –қатынасты сақтай білуге тәрбиелеу. Сынып ұжымын бір-біріне қолдау корсетуге тәрбиелеу.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезең уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Топқа болу
«Бірліктер», «Ондықтар», «Жүздіктер» . Психологиялық ахуал. Біз қандаймыз,қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Күлімдеген күндейміз, Ешқайғыны білмейміз.
Үй тапсырмасын сұрау «Сықырлы сандық» а) 6 м матадан 3 бірдей балалар кәстөмі тігілді.Бір кәстөмге қанша мата кетеді?
ә) 6 м матадан бірнеше бірдей балалар кәстөмі тігілді.Егер бір кәстөмге 2 м мата жұмсалған болса ,сонда барлығы неше кәстөм тігілген?
б) 3 бірдей балалар кәстөмі тігілді.Егер 1 кәстөмге 2 м мата жұмсалған болса, онда неше метр мата қажет болады?
Демек ,есептеріміздің барлығы 6 санына байланысты болса,онда 6 саны бойынша көбейту кестесін есімізге түсіріп алайық.
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Сұрақтарға жауап береді.
а) 6м/3=2 м бір бұйымға жұмсалған шығын
Ж:Бір кәстөмге 2 м мата кетеді.
ш=Ж.ш/с
Ж:барлығы 3 дана кәстөм тігілген.
с=Ж.ш/ш
б) 3*2м=6м жалпы шығын
Ж: 6 м мата қажет болады.
Ж.Ш=ш*с
Оқушылар 6 санының көбейту кестесі «Шынжыр» әдісі арқылы айтып береді.