Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 21-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі; З.Ахметова
Бөлім
Өзім туралы
Педагогтің аты-жөні
Торкусова Г
Күні:
09.10.2023ж
Сынып:2
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Дауыссыз б мен п. Қызықты сұхбат. 9 – 12-жаттығулар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
2.3.5.1 - жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтыру
2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу
Сабақтың мақсаты
Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді
Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап береді
Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтырады
Дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазады
Құндылықтарды дарыту
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша , қоғамдағы бірлікке, оқушылар арасындағы достық сыйластық қарым –қатынасы сақтай білуге тәрбилелеу.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезең
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ
Тың басы 5 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Қатар-қатар тізіліп,
Оқушыға лайық.
Қолымызды жіберіп,
Түп-түзу боп тұрайық.
Жақсы болып сабақта,
Әдеп сақтау сәніміз.
Отыруға нақпа-нақ,
Дайындалдық бәріміз.
I - қатар – жай отыр,
II- қатар – тез отыр,
III – қатар – сен де отыр,
Сабақ бастар кез боп тұр!
Өткенді қайталау,қызығушылығын ояту, жаңа тақырыпты ашу. Дыбыстар қалашығына дауысты,дауыссыз дыбыстарды орналастыру
Мұғалімнің нұсқауымен ширату жаттыуға ұатысады.
Сұрақтарға жауап береді
«Бас бармақ» әдісі
Бағалау парақша. Дыбыстар еліне саяхат.
Әр алған балға көлікпен жылжып отырады. Сабақтың соңына дейін қаланың аяғына жету керек.
Құстардың дауысы
Әуені
Сабақ
ортасы
10 мин
ҚБ Жаңа сабақ ҰЖ 9-тапсырма «Интервью» стратегиясы ОДД: білу, қолдану Мәтінді тыңда Оқушылар мәтіннің мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды және жауап береді.
Әрі қарай оқушыларға Талаптың сұхбатты кімнен алғаны анықталып, дәлелдер келтіріледі. Оқулықтағы жаңа ақпаратпен жұмыс жүргізіледі.
Мәтіннен п әрпіне аяқталған сөздерді көшіріп жазып, п әрпінің астын сызады. Тапқан сөздерінде п дыбысы қалай айтылып тұрғанына назар аударады. Оқулықта берілген жаңа ақпарат түсіндіріледі.
ЕБҚ:Мәтіннен п әрпінен аяқталатын сөздерді теріп жазады.
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды. П әрпімен аяқталған сөздерді теріп жазып, астын сызады.
Бағалау критерийі:
мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап береді
Дескриптор: мәтіннің мазмұнын қысқаша баяндайды 2 балл
мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады 2 балл
сұрақтарға жауап береді 1 балл
мәтіннен п әрпінен аяқталатын сөздерді тауып, көшіріп жазады 1 балл
тапқан сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырады 1 балл