САБАҚ:
Шамалар
|
Мектеп: Абылай хан атындағы ж. о. м
|
Күні: 08.12.2017 ж
|
Мұғалімнің есімі: Исатаева Г
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар: 0
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
2.1.3.4 - ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
|
Тілдік мақсат
|
Уақытты анықтау. Есеп құрастыру
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Құндылықты дарыту
|
Сыйластық, жауапкершілік
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
|
Бастапқы білім
|
Есептерді шығара алады . Уақытты бағдарлай алады
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық дайындық
Жарқын болсын өміріміз,
Жаздың әсем таңындай.
Таза болсын көңіліміз,
Таудың аппақ қарындай. Бағалау шәкілі
Сыныпты қалыпқа келтіру 6-7 «5» 4-5 «4» 1-3 «3»
№
|
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
ұпай
|
1
|
Үй тапсырмасы
Уақыт бірліктерін ата
«Күннен жылу алайық» әдісі
|
Уақыт бірліктерін атайды
Ауызша амалдарды орындайды
|
1
1
|
2
|
Деңгейлік тапсырма
|
Амалды орындайды
Уақытты салыстырады
Өрнектің мәнін табады
|
1
1
1
|
3
|
Жаңа сабақ
№1 Тәулік уақытын сағатпен көрсет
|
Тәулік уақытын сағатпен көрсете алады.
|
1
|
4
|
2 мысал Дұрыс мәнін таңда
|
Дұрыс мәнін таңдайды
|
1
1
|
5
|
Дәптермен жұмыс
|
Тақтада №3
а Өлшем бірліктерін өрнектейді
ә ) Уақытты анықтайды
|
1
|
6
|
Топтық жұмыс
Есеп құрастыр
|
1 топ 4 есеп
2 топ 5 есеп а)
3 топ 5 есеп ә)
|
1
|
7
|
Критериалды тапсырма
|
Өлшем бірліктерін түрлендіреді.
|
3
|
|
|
|
13
|
Үй тапсырмасын тексеру
Деңгейлік тапсырма
100 -17 20 сағ * 60 мин 4дм. 10 см + 20 мин
«Күннен жылу алайық» әдісі
|
|
Сабақтың ортасы
|
1 мысал Тәуліктің қай уақыты болатынын сағат тілдерін орналастыру арқылы көрсет.
2 мысал Дұрыс мәнін таңда.
А) 2-ші сағат ә) 1-ші сағат б) 4- ші сағат в) 3-ші сағат
3 мысал Өлшем бірліктеріне өрнекте
Уақытты анықта
6 сағ 45 мин 5 сағат 50 мин 15сағ 10 мин 15сағ 00мин
Топтық жұмыс
Есеп Есеп құрастырып, оны шығар
Болды - 25 көгершін және 32 торғай
Ұшып кетті - 15 құс
Қалды- ?
Ш: 25+32=57 57-15=47 Ж: 47 құс қалды
5 есеп а) 20 кг артық сөзін пайдаланып есеп құрастыр және оны шығар
Ақ ат - 70кг
Қызыл ат -? 20 кг артық
Ш: 70+20=90 Ж: қызыл ат 90 кг
ә ) есептің сұрағын сызбаға сәйкес келетіндей өзгерт
Ақ ат - 70кг
Қызыл ат -? 20 кг артық
Барлығы -? Кг
Ш: 70+20=90 90+70=160 Ж: 160 кг
Критериалды тапсырма
Өлшем бірліктерді түрлендіреді
|
Сағат моделі
|
Сабақтың соңы
|
«Қар кесегі» әдісі
Біз бүгін қандай есептер шығардық?
1 тәулікте қанша сағат бар?
1 сағатта неше минут бар?
1 метрде неше см бар?
1 ц де неше кг бар?
Үйге тапсырма 6 мысал
|
|
Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау.
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
Материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Жалпы баға мұғалімнің рефлексиясы
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады оқыту туралы да, оқу туралы да?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістік\ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|