Сабақ тақырыбы Бау -бақша аясында Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/2
Дата05.11.2022
өлшемі0,77 Mb.
#47651
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
ая8


Пән: Әдебиеттік оқу
Орта мерзімді жоспар бөлімі:
Жанды табиғат
Күні: 29.09.2022жыл
Сынып: 3 «Б» сынып

Мектеп: 167 ЖББМ
Мұғалімнің аты-жөні: Алтынбек.А.Н
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бау –бақша аясында

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.6.1 кейіпкерлердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалай алады.
Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды, мінез-құлықтарын
мәтіннен тауып оқиды.
Кейбір оқушылар: кейіпкер мінез-құлқының өзгеру себебін дәлелдеп,
бағалай алады.



Бағалау критерийлері

• Мәтіннің кейіпкеріне мінездеме береді
• Кейіпкердің іс-әрекетінің өзгеру себебін анықтап,
бағалайды

Құндылықтарды дарыту

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.
Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;

Ресурстар

Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б

Бастапқы білім




Сабақтың барысы

Сабақтың
жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут


Қызығушылықты ояту.
Сыныпты қалыпқа келтіру.
«Сиқырлы сандық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Топқа бөлу:
І топ. Құс.
ІІ топ. Ара.
ІІІ топ. Көбелек.
ІV топ. Алма






Сабақтың ортасы
30мин

Мағынаны ажырату.
Ойқозғау.
Топқа қандай сөздер арқылы бөліндік?
Олардың өмір сүретін ортасы не?
Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын анықтау. Бағалау
критерийімен таныстыру.

1-тапсырма. «Жеміс бағында» өлеңіне ырғақ таңдап,
мәнерлеп оқыту.
Тыңдалымалды тапсырма. 2-тапсырма. Суреттегі
жемістерді айқындайтын эпитеттер ойластыр.
Тыңдалым.
3-тапсырма. Ертегіні зейін қойып тыңда. Ертегіні
басқаша тағы қалай атар едің? «Жүзім жегісі келген
қасқыр»
Жұптық жұмыс.
4-тапсырма. Суретке қарап, ертегіні әңгімеле.

Сергіту сәті.
Топтық жұмыс. «Даналық ағашы» әдісі. Әр топ
тапсырмасын орындап болған соң, өз тобының белгісін
ағашқа орналастырады.
І топ. Түлкі қасқырдың іс-әрекетіне қандай баға берді?
Сен оған келісесің бе? Қасқырға қандай кеңес берер едің?
ІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма.
«Жүзім жегісі келген қасқыр» ертегісі бойынша не?
қалай?не істеді?неліктен? деген сұрақтарды пайдаланып,
кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға бер.

ІІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Түлкінің ісәрекеті ақылдылық па әлде қулық па? Өз ойыңды
дәлелдеп жаз.
ІV топ. «Менің бау-бақшам» жобасын жасау.
Ойтолғау.
– «Даналық ағашына» тапсырманы ойдағыдай орындап,
құс, ара, көбелек, алманы орналастырдық. Енді осыдан
сендерде қандай ой туындады? (Ағашқа орналастырылған
заттардың табиғаттағы пайдасы мен зиянын айтады).
Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан
сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік?

Жеміс суреттері

Үнтаспа

Сурет

Жеміс суреттері




Сабақтың соңы
5 минут



Үй тапсырмасы. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға беру.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет