|
Сабақ тақырыбы Әндердегі ғарышкерлік тақырыбы Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Дата | 06.01.2022 | өлшемі | 25,6 Kb. | | #15821 | түрі | Сабақ |
| Байланысты: 1 Музыка 7 бөлім Ғарышқа сапар Әндердегі ғарышкерлік тақырыбы 4 сабақ
7-бөлім: Ғарышқа сапар
|
Мектеп: Талдықорған қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 4
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Әндердегі ғарышкерлік тақырыбы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
4.1.2.1 - ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі әндерді орындау;
4.2.1.2 - музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданып, қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару
және импровизациялау;
4.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсете және бағалай білу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар:
- ән үйренеді және орныдайды.
- Audacity компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз ремикстерін ойлап шығарады;
- шығармашылық жұмысын көрсетеді және бағалайды.
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы:
- «Межпланетный круизер» әнің үйренеді және орындай алады;
- Audacity компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз ремиксін ойлап шығара алады;
- шығармашылық жұмысын көрсете алады және бағалай біледі.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар :
• тиісті пәндік терминологияны пайдалана отырып, музыканы талқылау және талдау;
• өз жұмысына түсініктемелер енгізу және оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау.
Терминдер сөздігі:
- ремикс;
- саундскейп;
- саундтрек.
Сұхбат/хат үшін сыныпта пайдаланылатын лексика:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Әннің үнін салыстырыңыз. Әнді орындау мен естілуінің арасында қандай айырмашылық бар?
Қандай музыкалық аспаптар естіледі?
Жаңа орындалуда әннің сипаты қалай өзгереді?
Әннің ремиксінде не өзгереді?
|
Құндылықтар
|
Әлем композиторлардың шығармашылығының құндылықтарын оқушылардың бойына дарыту және құрметпен қарау.
|
Пәнаралық байланыстар
|
АҚТ Audacity компьютерлік бағдарламасын қолдану кезінде.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Бұл сабақта оқушылар Audacity компьютерлік бағдарламасын пайдаланады.
|
Бастапқы білім
|
Алдыңғы сабақтарда меңгерілген білім, білік, дағдылар осы сабақта қайталанып, жалғасын табады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Стартер
Музыкалық сәлемдесу.
Дауыс жаттығулары.
Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттары мен міндеттерімен таңысу.
- Өткен сабақтардағы тақырыпты қайталау.
Сұрақтарға жауап беріңіз:
«Большое космическое путешествие» фильмнің сюжеті не туралы?
- Кинофильм қандай жанрға жатады? (фантастикалық-шытырман оқиғалы фильм).
|
Таныстырылым.
|
Сабақтың ортасы
8 минут
20 минут
5 минут
|
1-тапсырма. Жаттау және орындау
Ән үйрену ережелерін сақтай отыра «Межпланетный круизер» әнді жаттаңыз және орындаңыз.
Бағалау критерийлері:
дыбыстың тазалығы;
ансамбілді сақтау;
ұйымшылдық
2-тапсырма. Ремикс шығару.
Audacity компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз ремиксіңізді ойлап шығарыңыз.
ән бөліктерін ырғақты қайталау;
дауысты өзгерту;
дыбыстаға дыбыстар қосу;
үндестілікті;
дауысты өзгерту.
3-тапсырма. Таныстыру
Өз жұмыстарын таныстыру.
Оқушылар өзара критерийлер бойынша бағалау жүргізеді.
|
Ресурстар:
«Межпланетный круизёр» сөзі А.Вайнер, музыка Н.Вайнер.
Аудиожазба, нота, әннің мәтіні.
Ноутбуки
Audacity компьютерлік бағдарламасы
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
- Бүгін сабақта не үйрендік? - Қандай тапсырма сендерге қиын болды?
- Бүгін сабақта не құнды болды? Неге?
- Менің білуімше, бүгін сәтті болды?
Қорытынды. Оқушылар ауызша бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісіді.
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында мұғалім көмек қажет ететін кейбір оқушыларға бағдар беріп отырады.
|
- Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізіліп, ауызша өзара бағалау жасайды
|
Осы сабақта интертақтаны аз уақыт пайдалану.
Сабақ барысында ноутбуктармен пайдаланғанда қауіпсіздік ережелерді сақтайды.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|