Сабақ тақырыбы Есептер шығару. Шамаларға амалдар қолдану



Дата19.01.2022
өлшемі13,87 Kb.
#24119
түріСабақ
Байланысты:
матем қмж есеп шығару


Пән: Математика

Күні:

Сынып: 3Ә-сынып

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:Торбаева Салтанат

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Есептер шығару. Шамаларға амалдар қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.3.2 мм, км/ г, т/см2, дм2, м2 /секунд өлшем бірліктерін қолданып өлшеу;

3.1.3.3 шамалар мәндерін (мм, см, дм, м/г, кг, ц, т/ л/ см2, дм2, м2) салыстыру және амалдар орындау;

3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м, км,)/ масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2) /уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ғасыр) бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: есептерді шығару әдісін түсіндіреді.

Көптеген оқушылар: есептеудің жазбаша тәсілдерін пайдаланады.

Кейбір оқушылар: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.

Бағалау критерийлері

- мм, км/ г, т/см2, дм2, м2 /секунд өлшем бірліктерін қолданып өлшейді;

- шамалар мәндерін (мм, см, дм, м/г, кг, ц, т/ л/ см2, дм2, м2) салыстырады және амалдар орындайды;

- ұзындық (мм, см, дм, м, км,)/ масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2) /уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ғасыр) бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді;

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология

  • тіктөртбұрыш, аудан, периметр;

  • өлшем бірліктер ұзындық (мм, см, дм, м, км,)/ масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2) /уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ғасыр)

  • саяжай, план, хауыз

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Музыка, қазақ тілі.

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар, дерекқордан

Ресурстар

Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б

Түзету мақсаты

Есептер шығарады; тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін табады;

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Дөңгеленіп тұрайық,

Керегені құрайық.

Уықтар боп иіліп,

Шаңыраққа киіліп,

Киіз үйді құрайық!

Көбейтінді мен бөліндінің мәнін тауып, жауабы арқылы сол топқа орналасады.

Жұмыс ережесін келісу

Бір-бірімізді тыңдаймыз (1 рет қол шапалақтаймыз.)

Ұйымшыл боламыз ( 2 рет қол шапалақтаймыз.)

Белсенділік танытамыз (3 рет қол шапалақтаймыз.)

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау



Оқушыларды топтарға бөлуге арналған есептер мен суреттер.



Сабақтың ортасы

ЕББҚЕ

Ширату тапсырмасы.

Белсенді оқу тапсырмалары

Тапсырма-1. «Пирамида құрастыру» әдісі.

Оқушылар есептің шартын, сұрағын, шешуін, жауабын пирамиданың бөліктеріне ретімен орналастырып, есептердің шығару жолдарын орындап, түсіндіреді. Әр топқа бір –бір есептен беріледі. 46 бет 2есеп


Тапсырма-2 46бет 1-есеп ауызша орындау
Сергіту сәті. «Достарым» әдісі
Тапсырма – 3. (Т) «Шамалардың мәнін тап» әдісі.

Әр топқа шамаларға байланысты тапсырмалар беріледі. Ол үшін топқа берілген есептің мәндері дұрыс табу керек. Барлық топ болған соң, жауаптар арқылы көрші топтар бір-бірінің есептерін тексереді.

Тест есептер
Тапсырма -4. (Жұп) «Көшіріп жаз» әдісі

Әр жұп оқулықтағы тура теңдіктер мен теңсіздіктерді ақылдаса отырып тауып, дәптерлеріне көшіріп жазады. Тақтадағы дұрыс жауап арқылы әр жұп келесі жұптың орындағанын тексеріп бағалайды.

Тапсырма -5.

65бет 5есеп дәптерге орындау



Сабақтың соңы

берілген қағазға әр бала бүгінгі сабақ туралы ойын жазады




Бағалау

Кері байланыс

3 минут


«Табыс баспалдақ» кері байланыс.
Қызыл – түсінбедім

Сары сұрағым бар

Жасыл – барлығын түсіндім

баспалдақ





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет