Өлкетану
|
Мектеп: 49 орта мектеп
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Нұржанова М.А.
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Өлкенің тарихи ескерткіштері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.2.2.8 Өлкедегі тарихи ескерткіштердің құндылығын түсіну
|
Сабақ мақсаты
|
Тілдік мақсат: Ескерткіштер жайлы пікір алмасады, ойларымен бөліседі.
Негізгі терминдер: Ескерткіш, кесене, күмбез, сәулет өнері, монумент.
Құндылықтарды дарыту: «Қазақстанның киелі жерлері» жайлы ұғымын кеңейту. Туған өлкені құрметтеуге, отан сүйгіштікке баулу.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Бағалау критерийлері
|
Картадан тарихи ескерткіштердің орналасуын көрсетеді;
Ескерткіш, кесене, күмбез, сәулет өнері, монумент терминдерінің мағынасын біледі;
|
Тілдік мақсаттар
|
Тыңдалым – оқушылардың бір-бірінің жауаптарын тыңдау барысында.
Оқылым – тәжірибелік тапсырмалар жасау барысында тарихи деректермен және мәтінмен жұмыс.
Жазылым – тәжірибелік тапсырмалар орындау барысында жазбаша жұмыстар жасау.
Айтылым - топтарда және жұптарда талдау және мұғалімнің сұрақтарына жауап беру барысында.
Диалогқа/ жазылымға қажетті сөз тіркестер
Менің пікірімше.....
Менің ойлауымша....
|
Пәнаралық байланыстар
|
География
Қазақстан тарихы
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Жағымды психологиялық ахуал
Мұғалімнің кіріспе сөзі:
|
Жағымды психологиялық ахуал: «Жылы лебіздерін білдіру» Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады
|
|
Презентациядағы суреттерді қолдана отырып, Қазақстанның тарихи ескерткіштеріне сипаттама береді.
|
Бейнебаян көрсетіледі
|
Сабақтың ортасы
Оқушылармен жұмыс:
|
1 тапсырма: Картамен жұмыс
2 тапсырма: Кестемен жұмыс:
|
Слайд 8,9
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс:
|
|
Үйге тапсырма:
|
«Қазақстанның тарихи ескерткіштері» эссе жазу
|
|