Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 4бөлім
|
Мектеп:№ 15жалпы білім беретін орта мектеп
|
Күні: 20.04.2023ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Рыскулбекова Зира
|
Сынып: 4сынып
|
Қатысқандар саны: 23
Қатыспағандар саны: 2
|
Сабақ тақырыбы
|
Теңдеу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Оқушыларды күрделі теңдеулерді шешу дағдыларын , ақылойын, танымдық қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар білуге тиісті: Күрделі теңдеулерді шығару тәсілдерін біледі.
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Өз бетінше күрделі теңдеулерді орындай алады.
. Кейбір оқушылар білуге тиіс: Күрделі шығармашылық тапсырмаларды орындайды.
|
Тілдік мақсаты
|
Қозғалысқа байланыты өлшем бірліктерін білу. 2 Жылдамдық, уақыт, қашықтық . 3. 7 есептер талдау, кері есептер құрастыру 4. Шығармашылық тапсырма : 5.Жазуға ұсыныс: 5өздік жұмыс
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру «Қызығушылықтарын ояту» а) Психологиялық дайындық Өмірде ойлап тұрсаң бәрі де есеп Ауырсаң, ішетұғын дәрі де есеп Шапалақ арқылы Есепсіз сүрген өмір мазмұнсыз ау Дүниенің бар тұтқасы есеп демек №1 слайд бойынша жұмыс.Жылдамдықі уақыт, қашықтыққа байланысты есептер шығару
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Мағынаны тану» жұптық жұмыс: сы №1 Жұптық жұмыс ( 1,2,3,4) А) 1,2 топтар Ә) 3,4 топтар №2 ауызша 1 кесте 3,4 топқа №3 кесте 1,2 топқа Топтық жұмыс: S27 км V 4км/сағ T 3сағ V2? Шешуі:27км4км/сағх3сағ=15км 15км: 3сағ=5км/сағ Кері есептер: V25км/сағ S27 км T 3сағ V1? Шешуі:27км5км/сағх3сағ=12км 12км: 3сағ=4км/сағ Жауабы: 81т нан пісіреді. №6 өздік ретінде ұсынамын Топтарға 1,2,3,,4 450 64 700 125 720 Сергіту сәті. №5 Ауызша 203 100 408 10000 300 507 1 800 Саралау тапсырмалары №8 Шешуі: 90:3х6=180 Жауабы: 180 бет №9 өздік жұмыс 24 м 24м 18т 3кг 1400 1200 250 834 810 259 168 50000 Плакат, маркер лер Дәптер лер Стикер лер, Интербел сенді тақта қошеметту Жұптық бағалау «басмақ» әдісі Топ жетекшісі тексеру Бағдаршам әдісі Смайлик әдісі Топ жетекші бағалауы Сергіту сәті 5 минСергіту сәті: Күннің шыққаны жақсы ма? (күнді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады) Желдің соққаны жақсы ма? (желді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады) Достарыңмен жүрген жақсы ма? (адымдайды) Анаңды құшақтаған жақсы ма? (өздерін құшақтайды) Жақсы! (алақандарын соғады) Туған өлкеде жақсы ма? (құшақтарын жаяды) Жақсы! (алақандарын соғады) Үйіміз бар жерде жақсы ма? (үйді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады) Биде айналған жақсы ма? (айналады) Жақсы! (алақандарын соғады) Қазақстандық болған жақсы ма? (бас бармақтарын көрсетеді
|
Плакат,маркерлер,стикерлер,Тақта дәптер кітаптар
|
Сабақтың соңы
|
Ой толғаныс кезеңі 1.Сабақты бекіту.«Тез анықта » ойыны
2.Сабақтың басты сәттерін анықтау. «Даналық ағашы »стратегиясы Сабақтан алған әсерлері мен көңілкүйі н стикерге жазадыда даналық ағашына іледі.
3.Бағалау:.Топтар өздеріне баға қояды. Топтар бір – бірінің жұмысын бағалайды . 4.Үйге тапсырма . №6,7 Аяқталуы
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады
|
Мұғалімнің кері байланысы арқылы бағалау. Оқушылар критерийлер арқылы бір-бірін бағалайды.
|
Сабақ барысында белсенді әдіс-тәсілдерді қолдану. Интерактивті тақтаны мөлшерлі пайдалану.
|