Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
|
Бөлім:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 2
|
|
Тақырыбы
|
21. Күн жүйесіндегі ғаламшарлар.
|
Оқу мақсаты
|
2.4.2.1 Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтайды
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен
Ақ пейілді тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады
|
Жарайсыңдар!
|
|
4 минут
3 минут
|
II. Үй тапсырмасын сұрау
"Ай-Жердің табиғи серігі"
Өткен сабақты пысықтау.
Пицца әдісі
Астрономия ғылымы нені зерттейді?
Неліктен Күн жүйесіндегі ғаламшарлар деп атайды?
Сен қандай ғаламшарларды білесің?
|
Түсінік айтады
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.
|
Ауызша мадақтау
Дескриптор
1.сұраққа жауап береді.
2.өз ойларын айтады.
|
сурет
|
Сабақтың ортасы
2минут
Білу.
7 минут
Түсіну
8минут
2 минут
3 минут
4минут
4 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну
1-тапсырма. Суреттерге қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Күн жүйесінде неше ғаламшар бар?
Сұр аймақта неше ғаламшар орналасқан? Ретімен атаңдар.
Қай ғаламшарлардың серігі бар?
Қай ғаламшардың сақинасы бар?
Қорытынды жасаңдар.
2- тапсырма. Мәтінді түсініп оқы.
Сергіту сәті
"Көңілді көтер" әні
ЕБҚ
1. Жер ғаламшары туралы не білесің?
2. Ғаламшарлардың көлемі бойынша неше топқа бөлінеді?
3-тапсырма. Суретке қара. Мына ғаламшарлардың көлемін салыстыр. Қалай ойлайсың, неліктен Шолпанды Жерге ұқсатады?
|
Суреттерге қарап,сұрақтарға жауап береді.
Сұр аймақта неше ғаламшар орналасқанын, ретімен атайды.
Қорытынды жасайды.
Мәтінді түсініп оқы.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Суретке қарап, мына ғаламшарлардың көлемін салыстырады.
|
Дескриптор:
1. Суреттерге қарап,сұрақтарға жауап береді.
2.Сұр аймақта неше ғаламшар орналасқанын,ретімен атайды.
3.Қорытынды жасайды.
Дескриптор:
1.Мәтінді түсініп оқиды.
2.Мәтін бойынша қосымша сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
1.Суретке қарап, мына ғаламшарлардың көлемін салыстырады.
|
Оқулық
сурет
|
Сабақтың соңы
2 минут
2 минут
2минут
|
IV.Сабақты қорытындылау:
1. Ішкі ғаламшарларға қай ғаламшарлар жатады?
2. Марстың неше табиғи серігі бар?
3. Жерден басқа ғаламшарларда тіршілік бар ма?
Үй тапсырма .
Мәтінді түсініп оқы.
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор
1.сұраққа жауап береді.
2.Өз ойларын айтады.
Балдар жиынтығын қою
|
|