Сабақтың мақсаты Оқушылар қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді



бет1/3
Дата07.10.2024
өлшемі239,92 Kb.
#146983
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
3с-37 - 39 Әдебиет


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 3

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Тақырыбы

37. Үйрен білім жастықта!
«Балалық шақ» М.Жұмабаев.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Оқушылар қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут



I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Бізде жақсы баламыз,
Өсті ақыл санамыз
Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз.
Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз,
Жақсы ниет тілекпен,
Бастайық сабақ бүгін біз.



1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады
.

Жарайсыңдар!




5 минут

Үй тапсырмасын сұрау
"Бақыт құсы" ертегісін түсініп оқу.

Өткенді пысықтау.
1. Бақыт құсы деген сөзді естідің бе?
2. Ертегіден көкейіңе не түйдің?
3. Бақыт құсы дегенді қалай түсінесің?
4.Бақыт құсы сатылады ма?
5. Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің?



Мәтіннен түсінгендерін айтады.
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.

Ауызша мадақтау
Дескриптор:
1.Мәтіннен түсінгендерін айтады.1б
2.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.1б
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!




Сабақтың ортасы
2минут
Білу.

Түсіну
7 минут


6 минут

2 минут

3 минут

6 минут

6минут


Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс.


5-тапсырма. Балалық шақтың қадірі туралы ақын сөзіне зер сала
тыңда.
6-тапсырма.
Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле.



Сергіту сәті
"Қара жорға" биі


ЕБҚ
1. Балалық шақ өлеңінің авторы кім?
2. Өлеңде ақын не өсиет етеді?


7-тапсырма. Өлеңде ақын не туралы айтқан? Нені өсиет етеді? Постер құр.

Үйрен білім жастықта

Білімге жүгір





Өлеңдегі
ақын өсиеті





Уақытыңды бос өткізбе

Надандықтан жирен


Дәптермен жұмыс.
Әңгіме кейіпкеріне бақыт құсын қайтаруға көмектес. Оған хат жаз. Хатыңда ақын өсиетін пайдалан.

Балалық шақтың қадірі туралы ақын сөзіне зер сала


тыңдайды.
Түсініп оқиды. Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді.

Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.


Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.


Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады.
Постер құрады.

Әңгіме кейіпкеріне бақыт құсын қайтаруға көмектеседі. Оған хат жазады. Хатыңда ақын өсиетін пайдаланады.



ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!


Дескриптор:
1. Балалық шақтың қадірі туралы ақын сөзіне зер сала
тыңдайды.1б
Дескриптор:
1. Түсініп оқиды. 1б 2.Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді.1б


Дескриптор:
1.Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады.1б
2.Постер құрады.1б
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор:
1.Әңгіме кейіпкеріне бақыт құсын қайтаруға көмектеседі. Оған хат жазады. 1б 2.Хатыңда ақын өсиетін пайдаланады.1б

Оқулық.

автор-дың суреті

Оқулық
Дәптер


дәптер




Сабақтың соңы
2 минут
2минут

2минут


IV.Сабақты қорытындылау.
1. Балалық шақ өлеңінің авторы кім?
2. Өлеңде ақын не туралы айтқан?
3. Нені өсиет етеді?
4. Ақын балалық шақты неге теңейді?
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың
Үй тапсырма .
Өлеңді мәнерлеп оқы.
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия


Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.

Үй тапсырмасын жазады.


Өздері кері байланыс жасайды.

Дескриптор
1.Өз ой қорытындысымен бөліседі. 1б

Балдар жиынтығын қою








Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 3

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

38. Нені үйрендім?
БЖБ№1



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру



Сабақтың мақсаты

Оқушылар қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут



I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Күн жарығын алақанға саламын
Жүрегіме басып ұстай қаламын
Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді
Болып кетер сонда менің жан-жағым!

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады.



Жарайсыңдар!




4 минут



II. Үй тапсырмасын сұрау.
Өлеңді мәнерлеп оқы.


Өткен сабақты пысықтау. Кубизм әдісі
1. Балалық шақ өлеңінің авторы кім?
2. Өлеңде ақын не туралы айтқан?
3. Нені өсиет етеді?
4. Ақын балалық шақты неге теңейді?



Өлеңді мәнерлеп оқып береді.
Сұрақтарға жауап береді.

Ауызша мадақтау


Дескриптор
1.Өлеңді мәнерлеп оқып береді.1б
2.Сұрақтарға жауап береді.1б





Сабақтың ортасы
2минут
Білу.

5 минут


6 минут
2минут
3 минут

3 минут
3 минут


8 минут


Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма. Адамның жас кезеңдеріне қатысты халық дәстүрлерін білесің бе? Кластер құрастыр. Осы дәстүрге сай оқыған шығармаңды қосып, кластерді толықтыр.

Халық дәстүрлері








Шілдехана








Тұсаукесер


2-тапсырма. Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіңе түсір.


Сергіту сәті
Орнымыздан тұрамыз,
Мойнымызды бұрамыз.
Қолымызды көтеріп,
Саусақты ашып- жұмамыз.
Онан соң төмен түсіріп,
Алақанды соғамыз.
Иықты артқа ысырып,
Басты төмен саламыз.
Жаттығу жасап осылай,
Үлкен болып ертең шығамыз.


ЕБҚ
1. Бақыт құсы дегенді қалай түсінесің?
2. "Балалық шақ" өлеңінде ақын нені өсиет етеді?


3-тапсырма.
Қақпаға үйіріле соғады, терезені қағады, көкті жабады деген тіркестерде не туралы айтылған?
боран


4-тапсырма.
«Жас уақытта көңіл – гүл» деп кім айтқан?
– А. Құнанбаев
5-тапсырма. «Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойыңды жаз.
Әр адамның бақыт құсы болады. Тек оны ұшырып алмау керек. Ол үшін тынбай еңбек ету керек. Бақыт құсы еңбекті ұнататын адамдарға үйір болады. Еңбекқорлық бақытқа жетелейді. Мен де білімді, еңбекқор болып, бақыт құсымды ұшырмаймын.



Адамның жас кезеңдеріне қатысты халық дәстүрлеріне
кластер құрастырады.
Осы дәстүрге сай оқыған шығармаңды қосып, кластерді толықтырады.
Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіне түсіреді.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.

Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.


Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.
«Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойларын жазады.

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!


Дескриптор
1. Адамның жас кезеңдеріне қатысты халық дәстүрлеріне
кластер құрастырады.1б
2. Осы дәстүрге сай оқыған шығармаңды қосып, кластерді толықтырады.

Дескриптор:_1._Таңғы,_түскі,_кешкі_ас_туралы_нақыл_сөздерді_есіне_түсіреді.1б_2.4_нақыл_сөзді_дәптерге_жазады.1б___Дескриптор'>Дескриптор:
1. Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіне түсіреді.1б
2.4 нақыл сөзді дәптерге жазады.1б


Дескриптор:
1.Сұрақтарға жауап береді.Өз ойларын айтады.1б
Дескриптор:
1.Сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын айтады.1б
Дескриптор:
1. «Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойларын жазады.1б


ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!

Автор суреті


Оқулық
Дәптер

дәптер




Сабақтың соңы
2 минут
3 минут

2минут


IV.Сабақты қорытындылау
Тапқырлыққа үйрету үшін
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?

Үй тапсырма .
Қайталау
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия
БББ кестесі

Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады..


Үй тапсырмасын жазады.


Өздері кері байланыс жасайды.


Дескриптор:
1.Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады.1б

Балдар жиынтығын қою











Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет