«Бекітілді»________________оқу ісінің орынбасары А.Е.Таргынова
Бөлім
Веб-жобалау
Педагогтың аты-жөні
Шорманова Ж.Б.
Күні: 09.01.2023
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сынып: 10 А
Сабақтың тақырыбы
§ 4.1 WEB-ПРОГРАММАЛАУ. WEB-САЙТ ТУРАЛЫ ТҮСІНІК
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
10.4.2.1 web-парақшаларды әзірлеуде HTML-тегтерін қолдану
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы: Web-программалау, HTML тілі ұғымдарын анықтай алады;
Көпшілік оқушы: Сайтты жариялау тәсілдерін салыстыра алады;
Кейбір оқушы: Web-сайтты жасақтау жұмысын қолдана алады;
Бағалау критерйлері:
Web-программалау, HTML тілі ұғымдарын анықтайды;
Сайтты жариялау тәсілдерін салыстырады;
Web-сайтты жасақтау жұмысын қолданады;
Құндылықтарға баулу:
Өмір бойы білім алу
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әректі
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Сабатың соңы
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
«Миға шабуыл» әдісі(сұрақтар қою)
Web-беттерді жасауда қандай программалар қолданылады деп ойлайсыңдар?
Web-программалау не үшін керек?
Интернеттегі беттер қандай программа көмегімен жасалады?
Жаңа сабақты меңгерту.
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы құрбысына айтып береді. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.
1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Оқушылар HTML тілі мен WEB-программалауды салыстырады.
Дескриптор:
HTML тілі мен WEB-программалау ұғымдарын анықтайды.
2-тапсырма.
Төмендегі сұрақтар бойынша пікірталас ұйымдастырыңдар:
Web-сайттың танымалдығына төмендегі көрсетілген түрткі жайттардың қайсысының әсері үлкен деп ойлайсыңдар?
Дизайны жоғары
Жоспарлануы
Ақпараттық құндылығы
Интерфейсінің жоғарылығы
Программалау элементтерінің жоғары деңгейлігі.
Дескриптор: Web-сайт программалау туралы тұжырым жасайды
Шағын тест Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Оқушылар сабақта алған жақсы екі ақпаратын және түсінбеген бір сұрағын стикерге жазады
Оқушылар бір-біріне түсіндіреді.
Дәптерге орындайды
Ойларын ортаға салады.
Тест орындайды
3 балл
2 балл
3 балл
2 балл
Слайд1
Оқулық
Слайд2
Слайд3
А4 парақ
Слайд4
Бөлім
Веб-жобалау
Педагогтың аты-жөні
Шорманова Ж.Б.
Күні 12.01.2023
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сынып:
10 А
Сабақтың тақырыбы
§ 4.2 HTML ТІЛІ
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы: «HTML тілі», «тег» ұғымдарын анықтай алады;
Көпшілікоқушы: HTML тілі құжатының құрылымымен таныса алады;
Кейбір оқушы: HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару тегтерін қолдана алады;
Бағалау кретерийлері:
«HTML тілі», «тег» ұғымдарын анықтайды
HTML тілі құжатының құрылымымен танысады
HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару тегтерін қолданады
Құндылықтарға баулу:
Өмір бойы білім алу
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әректі
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі Сурет қиындылары арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау «Миға шабуыл» әдісі
Қандай программалау тілдерін білесіңдер?
HTML тілінің өздеріңе таныс басқа программалау тілдерінен қандай ерекшелігі бар деп ойлайсыңдар?
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаптағы тақырыпты жұптасып талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.
1-тапсырма.
- HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару командаларының жұмысын талдаңдар. Бұл командаларды жұмыс қызметтеріне қарай топтарға жіктеңдер.
Дескриптор: HTML тілінің ішкі элементтерінің басқару командаларының жұмысын анықтайды.
2-тапсырма. 1. HTML тілінің кодын енгізіп, нәтижесін алыңдар.
Тақырыбы
Тақырыбы
Тақырыбы
HTML тілінің кодын енгізіп, нәтижесін алыңдар
Бұл қалың жазу
Это strong- текст
Бұл үлкен жазу
Қиғаш жазу
Бейне немесе дыбыс файлын ойнату
Бетті жүктегенде дыбыс файлды ойнату: LOOP=INFINITE>
Бейнефайлға сілтеме:
Дыбыстық файлға сілтеме:
1 мен 10 аралығындағы санды енгіз:
input type="number" max="10" min="1" value="1" 3" >h:33px">