Сабақтың тақырыбы: №105 сабақ. Етістіктің шақтары Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/2
Дата16.04.2023
өлшемі1,72 Mb.
#83265
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
ҚМЖ ҚАЗАҚ ашық сабақ 2023ж.


Білім беру ұйымының атауы

№32 ЖББМ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Педагогтің аты-жөні:

Жылкыбаева Г.А.

Күні:

06.03.2023

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

105 сабақ. Етістіктің шақтары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.2.9. –етістікті тиісті шақта(өткен шақ, келер шақ, осы шақ)
қолдану

Сабақтың мақсаты

Тақырып туралы мәлімет алады,түсінеді,талдау жасайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Оқулықпен жұмыс


Дәптермен жұмыс


Бекіту

Кері байланыс


Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау
Сөз таптарын қайталау
Жаңа тақырып

Жаңа бөлім тақырыбына байланысты Ғарышқа саяхат жасаймыз.Ғарыш туралы түсінік қалыптастырып,сұрақ қойып ,жауап аламын


Берілген сөйлемдерді оқытып, етістіктердің мезгілін топпен анықтау арқылы жаңа сабақ тақырыбын жарияламын.

Етістіктің шақтарына мысал келтіру арқылы,жаңа сабақты сызбамен түсіндіремін.


Топпен жұмыс.Карточкада берілген сөздерді балалармен бірлесіп қай шақта тұрғандығын аныртаймын.
Сергіту сәті


4-жаттығу.Тапсырмасын оқимын
Ғарышқа ұшты ғарышкер,
Ғарышкер ұшты ғарышқа.
Айтшы ғарыш алыс па?
Күн ретін,сабақ тақырыбын жазу.
Көркем жазу.
-Балалар, бүгін сабақта не білдік,не үйрендік?

Тест түріндегі тапсырма ұсынамын(СЛАЙД)



Қол алысу арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады
Үй тапсырмасын QR кодты ұялы телефонмен сканерлеу арқылы берілген сұрақтарға ауызша жауап береді
Етістіктерді анықтайды,астын сызады
.Ережені оқиды

Ережемен танысады


Етістіктерді оқып,сөйлем құрайды.Құраған сөйлемдерін жазып,қай шақта тұрғандығын анықтайды


Дөңгелек айналманы топпен айналдыру арқылы допты дөңгелетіп ортасына түсіреді


Жаңылтпашты жатқа жазады.

Етістіктерді анықтайды


Ауызша сұрақтарға жауап береді
Стикерлерге өз пікірлерін жазады

Кері байланыс жасайды


Үй тапсырмасын алады





Мадақтау арқылы бағалап отыру

Бағалау парағына +белгісін қою арқылы бағалау


ҚБ:«QR кодты» әдісі


Дескриптор:
Берілген сұрақтарға толық,нақты жауап береді.

ҚБ: «Қол шам»әдісі


Дескриптор:
Файлдағы сөйлемді оқып,етістікке сұрақ қойып, анықтайды
ҚБ:«ноудбук»әдісі
Дескриптор:
Етістікті қатыстырып сөйлем құрайды,ноудбукқа жазады,талдайды
«Лобиринт» әдісі
Дәптермен жұмыс
Тамаща
«Сыйқырша атай»ойыны








Слайд
Сызба









Кері байланыс парақтары





Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

98 сабақ. Етістіктің жіктелуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау
4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу.

Сабақтың мақсаты

Берілген жоспар мен тірек сөздер арқылы монолог құрау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас
тыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім

Бекіту

Кері байланыс


Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту

Өткенді пысықтау


69-жаттығу
Кестедегі ақпаратты пайдаланып,мәтін құрап жазу
Жаңа тақырып
ФС-тапсырмасы
71-жаттығу. Тыңдалым.
Мәтінді тыңдайды. Жоспар бойыншамонолог құрау.
Жоспар:

  1. Қарт тырнаның түсі

  2. Балаларының қарсылығы

  3. Қарт тырнаның шешімі

  4. Туған жерге келгендегі өкінудің себебін болжау

Етістіктер: оянды (3жақ),сілкінді(3жақ), шақырды (3 жақ),көрдім(1жақ),келіпті(3жақ)
,асығамыз (1 жақ.көпше), ......
72-жаттығу
ЕҚБ-тапсырма
Балалар демалыс күні өзен жағасына барды. Табиғат аясында демалыс ұйымдастырды. Түрлі тағамдарды жеп, сулар ішті. Судан босаған бос құтыларды лақтырып тастады. Өзеннің жағасын ластады. Мұғалім оларға өзен жағасын тазалау керектігін түсіндірді. Балалар қоқыстарды полиэтилен пакеттерге салып, қоқыс жәшігіне тастады. Балалар табиғатты таза ұстау керектігін түсінді.
73-жаттығу
Көк жүзінде жылжып жай
Керуен құрған тізіліп,
Ілгек-ілгек шынжырдай
Қалмайды олар үзіліп.
Бұлт
Етістіктер: тізіліп, жылжып,үзіліп.
74-жаттығу
ЕБҚ-тапсрма
Мен ойлаймын.
Сен білесің.
Мен табамын.
Ол көреді.
Біз емдейміз.


Үй тапсырмасы
75-жаттығу
Көкте қалқып барады
Қанаттарын қағады
Туған жерін қия алмай
Қайта –қайта қарады




Бір-біріне жақсы тілектер айтады
Үй тапсырмасын оқиды

Мәтінмен жұмыс жасайды


Монолог құрайды


Етістіктерді талдайды

Мәтін құрайды


Жұмбақтың шешуін тауып жазады

Жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді


Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды





Мадақтау арқылы бағалау
Жарайсыңдар

ҚБ: «Кемпірқосақ»


Дескриптор:
Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді-1Б
Монолог айта алады-1Б
Етістіктердің қай жақта тұрғанын табады-1Б
ҚБ: «Кемпірқосақ»
Дескриптор:
Тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрайды-1Б
Табиғатты таза ұстау керектігін түсінеді-1Б

ҚБ: «Кемпірқосақ»


Дескриптор.
Жұмбақтың шешуін табады-1Б
Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б

ҚБ: «Кемпірқосақ»


Дескриптор:
Сөздердің жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді-1Б
Сөздерді жіктеп жазады-1Б
ҚБ: «Кемпірқосақ»
Дескриптор:
Өлеңнің қатесін түзеп жазады-1Б
Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б

Әуе шарлары» әдісі








Оқулық
Тырналар туралы суреттер

Ереже жазылған парақтар



Суреттер





Суреттер
Оқулық
Кері байланыс парақтары



Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

99 сабақ. Етістіктің жіктелуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау
4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу.

Сабақтың мақсаты

Жіктік жалғауларының қолданысын білу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас
тыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту
Кері байланыс



Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау
75-жаттығу
Көкте қалқып барады
Қанаттарын қағады
Туған жерін қия алмай
Қайта –қайта қарады
Жаңа тақырып
ФС-тапсырма
76-жаттығу
Шөп жұлып,ағаш қимаймыз,
Ұясын құстың бұзбаймыз
Қайнар көзі тірліктің-
Суды да ысырап қылмаймыз


Аулада гүлді баптаймыз
Көгалды таптап, баспаймыз
Өсіріп орман көктемде
Ауаны таза сақтаймыз

Етістіктер жақта,көпше түрде тұр.




ЕБҚ-тапсырма
77-жаттығу
Баптаймын-1 жақ,жекеше
Баптайсың-2 жақ, жекеше
Баптайды-3 жақ, жекеше

Баптаймыз-1 жақ, көпше


Баптайсыңдар-2 жақ, көпше
Баптайды-3 жақ, көпше
ЕҚБ-тапсырма
78- жаттығу
Мен үйді тазалаймын.Сен би билеп үйренесің. Ол ертегі біледі.
Бұл сөздер баяндауыш болып тұр.
79-жаттығу
Мен көшірдім. Сен айт. Сіз көмектестіңіз. Біз қуандық. Ол ойнады.
Жауап: Жіктік жалғаулары


Үй тапсырмасы
80-жаттығу
Әр бағандағы жіктік жалғауларын салыстырып, жазып келу
1 жақ пен 2 жақтың жіктік жалғаулары жалғанған




Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын тексертеді

Көшіріп жазады


Етістіктің астын сызады

Етістіктің қай жақта тұрғанын табады

Сөйлем құрап жазады


Сөздерді сәйкестендіреді

Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды

Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ: «Банкомат»әдісі
Дескриптор:
Өлеңнің қатесін түзеп жазады-1Б
Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б
ҚБ: «Банкомат»әдісі
Дескриптор:
Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б
Етістікті тауып астын сызады-1Б

ҚБ: «Банкомат»әдісі


Дескриптор:
Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын жазады
Сөйлемдерді көркем жазады-1Б

ҚБ: «Банкомат»әдісі


Дескриптор:
Жіктік жалғаулы сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды-1Б
Ол сөздердің сөйлемде қандай мүше боп тұрғанын айтады-1Б
ҚБ: «Банкомат»әдісі
Дескриптор:
Сөздерді сәйкестендіреді-1Б
Құраған сөйлемдерін жазады-1Б

Жарайсыңдар


«Жедел хат» әдісі







Оқулық




Суреттер

Ереже жазылған плакат





Оқулық




Суреттер

Оқулық



Суреттер
Кері байланыс стикерлері





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет