Сабақтың тақырыбы: 3D редакторы құралдары Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата16.05.2023
өлшемі302,91 Kb.
#93590
түріСабақ

§9. 3D редакторы құралдары

Пән: Информатика

Мектеп:

Күні:

Мүғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6-сынып

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

§9. 3D редакторы құралдары



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.3.1.3 – 3D редакторының графикалық примитивтері құруға арналған құралдарын пайдалану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Модель ұғымының анықтамасын түсіну
Көптеген оқушылар: Программаның құрал-жабдықтарын ажырату.
Кейбір оқушылар: 3D моделінің программасында объектілер мен оқиғаларды құрастыру

Бағалау критерийлері



Модель ұғымдарын, объекьілер мен оқиғаларды түсіне отырып, 3D моделін құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология
Редактор құралдары – Инструменты редактора – Editor Tools
Тақырыпқа қатысты тіскестер мен сөйлемдерді пайдалану

Құндылықтарды дарыту



Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке тәрбиелеу, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық және ашықтыққа баулу.

Пәнаралық байланыстар

Орыс тілі, математика

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар, дерекқордан және Интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу

Алдыңғы білім

3D редакторы




Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері







Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Сабақ ресурстары




Сабақтың басы

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
«Бес саусақ» әдісін қолданып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Бас бармақ – Бүгінгі
Балаң үйрек – сабақта
Ортан тереккөтеріңкі
Шылдыр шүмек – көңіл күй
Кішкентай бөбек – тілеймін!


Топтарға бөлу. Оқушыларды түрлі түсті маркерлер көмегімен топтарға бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру.
«Сұрақ саған, жауап маған» әдісі (топтық жұмыс)

  1. 3D графика деген не?

  2. 2D және 3D графикаларға арналған қандай программаларды білесіңдер?

  3. SkechUp программасы туралы не білсіңер?

  4. SkechUp программасының 3D программалардан қандай айырмашылығы бар?

  5. Программада қандай шаблондар бар?

Бүгінгі сабақ тақырыбы: §9. 3D редакторы құралдары

  • Сабақ мақсатымен таныстыру;

  • Күтілетін нәтижені анықтау;

  • Экранда презентация көрсету;

Оқушылар тақырыпты өз бетінше оқып шығады.
Топпен тақырыпты талқылайды.


Сұрақтарға жауап берейік (топтық жұмыс)

  1. SkechUp Make программасының құралдары қандай түрлерге бөлінеді?

  2. Сызу құралдарына қандай құралдар жатады және олардың қызметтері қандай?

  3. Шеңбер (Круг) құралының қызметі қандай?

  4. Модефикациялау құралдары тобына қандай құралдар жатады?

  5. Сығу\созу (Вдавить\вытянуть) құралы қызмет атқарады?



Қ/Б: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.






Тапсырманы орындаған оқушыны ауыша мадақтау,толықтыру жасау,бағыттау


оқулық


Сабақтың ортасы




Жаңа тақырыпты бекіту тапсырмалары
Саралау тапсырмалары (жұптық жұмыс)


Себебін анықтайық
3D модельдерін қай сала мамандары жиі қолданады деп ойлайсыңдар? Не себепті осы сала мамандарға 3D программалар қажет?


Комптютерде орындайық


Дескрипторлар:

  • Програманы іске қосады.

  • Құралдарды қолданады.



Талдап, салыстырайық
2D және 3D графикаларын салыстырыңдар. Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атаңдар.
Дәптерге орындайық
Компьютерлік графика неше түрге бөлінеді? Екіөлшемді графика мен үшөлшемді гафикаға қандай графикалар жатады?
Кесте немесе сызба сызыңдар.

Интерактивті тақта

Тапсырманы орындаған оқушыны ауыша мадақтау,толықтыру жасау,бағыттау


оқулық

Оқулықтағы тапсырма


Тапсырманы орындаған оқушыны ауыша мадақтау,толықтыру жасау,бағыттау



Сабақтың соңы

Сабақтың
соңы



Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
Рефлекция(жеке,жұптық,топтық,ұжымдық)


Түсқағаз


Кері байланыс

Үйге тапсырма:
Суреттерді SkechUp Make программасында қандай құралдарды пайдаланып салуға болмайды?




Қосымша ақпарат



Саралау – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушыларға қиын есептерді қалай қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқуда оқушылар жетістіктерін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Сілтемелер
Денсаулық жағдайын тексеру
АТ құндылықтар

Өткен материалды қайталау мен тапсырмаларды орындау барысында саралау жүзеге асырылады. Тапсырмалар оқушылардың қабылдау ерекшеліктеріне, тапсырма қиындығына байланысты, оқушының іс-әрекетін ұйымдастыру формалары: топпен, жұппен және жекеше жұмыс түрлеріне сай ұсынылды.

Бақылау және комментарий жасау, ауызша немесе жазбаша сұрақтар арқылы бағалау жүреді. Жұппен, жұмыста әрбір оқушының қатысымы жіті қадағаланады.

Сабақта барлық оқушыларға жағымды әсер ету үшін жағдай жасалды.
Оқушылардың зерттеушілік қасиеттерінің дамуына, өзара бірлесіп жұмыс атқаруына, бірін-бірі тыңдап, көмекке келу немесе сөз саптау, түсініктеме беру, сурет арқылы беруге баса назар аударылады.

Бейнелеу
Сабақ міндеттері/ Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?
Оқушылар бүгін нені білді?
Бүгін сыныпта қандай атмосфера болды?
Менің дифференциалдау бойынша жұмысым жақсы өтті ме?
Барлығы жоспарланған уақытқа сәйкес өтті ме?
Мен жоспарға қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос орынды Сіздің сабағыңызды бағалау үшін пайдаланыңыз.
Сол жақтағы кестедегі Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағалау
Қандай екі мезет бәрінен де ұнады (сабақ беру мен оқытуды ескергенде)?
1:
2:
Қандай екі мезет сабақты жақсартар еді (сабақ беру мен оқытуды ескергенде)?
1:
2:
Мен сабақтан топпен келесі сабақта менімен болатын жекелеген оқушылар туралы не білдім?

arapova20040204@gmail.com


narrgiza11



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет