Сабақтың тақырыбы: №6сабақ. Өзіңді тексер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата14.09.2023
өлшемі2,54 Mb.
#107330
түріСабақ
Байланысты:
2сынып математика 5-7 сабак Ләззат[1]


ДОІЖО: Абилкасимова Г

Пәні:

Математика

Бөлім:

Өзім туралы

Педагогтің аты-жөні:

Сарманова Б




Күні:

12.09.2023

Сынып:

2сынып




Сабақтың тақырыбы:

№6сабақ. Өзіңді тексер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру.
2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу.
2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру.

Сабақтың мақсаты

Өтілген тақырыптарды пысықтайды
Екі таңбалы сандарды құруды, жазуды, оқуды, салыстыруды біледі

Құндылықтар

Талап: ізденімпаз,жасампаз тұлға

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут


Сабақты қорыту
8минут

Кері байланыс


5 минут

Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
6-тапсырма
87 мен 92 сандарының арасындағы сандарды кему ретімен жаз (92, 91, 90, 89, 88, 87).
Осылардың ішіндегі ең үлкен санның алдындағы санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз:
93 = 90 + 3
Тақырыпты ашу
«Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді.
ланкшпыпвгөзіңділаиыпианкщптчтексерывыевуемчвыпьдоиюбжло
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады?

Жаңа тақырып


1-тапсырма
Тиісті сандарды жаз
7 онд 2 бірл =72 9онд 0 бірл=90
9 онд 8 бірл=98 6онд 2 бірл=62
2-тапсырма
Сандарды жаз.
47 56 62 71 98 34 29

3-тапсырма


а) Сандардың «көршілерін» жаз: 69, 20, 47, 95,38, 51.

68 69 70 19 20 21 46 47 48


94 95 96 37 38 39 50 51 52
ә) 87, 60, 81 сандарының алдындағы сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.
86=80+6
59=50+9
80=80+0

5-тапсырма


59 санының графикалық моделін сал:
а) әр түсті шаршылардан құралған диаграмма түрінде;
ә) әр түсті дөңгелектер түрінде.

Үй тапсырмасы


Өткен тақырыптарды қайталап келу




Өлең жолдарын хормен айтып шығады

Үй тапсырмасын тексертеді


Әріптердің арасынан сабақтың тақырыбын тауып оқиды

Сандарды салыстырады
Жаттығулар жасайды

Есепті шығарады


Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс парағы



Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:
« Баскетбол» әдісі



Дескриптор:
87 мен 92 сандарының арасындағы сандарды кему ретімен жазады-1б
Ең үлкен санның алдындағы санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады-1б

Дескриптор:
Тиісті сандарды жазады-1б
Екі таңбалы сандарды таниды-1б
Дескриптор:
Сандарды жаза алады-1б
Екі таңбалы сандарды таниды-1б

Дескриптор:


Екі таңбалы сандардың көршілерін атайды.-1б
Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады-1б

Дескриптор:


Cандарды реттік нөмірі,разряды, сан сәулесіндегі орындары бойынша салыстырады-1б
Екі таңбалы сандарды салыстыра алады-1б

Дескриптор:


59 санының графикалық моделін
әр түсті шаршылардан құралған диаграмма түрінде салады-1б
59 санының графикалық моделін әр түсті дөңгелектер түрінде-1б

Дескриптор:
Кестедегі бос орындарға қосындының мәндерін қояды-1б
Қосу кестесінің көмегімен 8 бен 2 сандарының айырмасының мәнін табады-1б

Дескриптор:


Есептің шартын құрады-1б
Есепті шығарып, жауабын жазады-1б
Тамаша!
«Білім кемесі» әдісі



суреттер

Суреттер
оқулық


Жұмыс дәптері


оқулық
оқулық


Кеспе сандар

Жұмыс дәптері


Қимылдар
Тақта

Жұмыс дәптері


Сандар тізбегі
Таратпа материал

Оқулық

Кері байланыс парағы






Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

Өзім туралы 1В САНДАРҒААМАЛДАР ҚОЛДАНУ

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

2сынып




Сабақтың тақырыбы:

№7сабақ. Жақшалы және жақшасыз өрнектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.1.6.Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Сабақтың мақсаты

Жақшалы және жақшасыз өрнектердегі асалдарды орындауды үйренеді

Құндылықтар

Талап: ізденімпаз, жасампаз ұрпақ
Ар-ұят: Кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут


Сабақты қорыту
8минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау


Үй тапсырмасы
Өткен тақырыптарды қайталап келу
«Бұлттар» ойыны



Тақырыпты ашу
«Сан құраймыз» ойыны
Практикалық жұмыс орындалады. 10 оқушыны қатарға тұрғызу. Әр баланың қолында бір таңбалы сандар жазылған қима қағаздар және сан сәулесінде жазылған сандар ұсынылады. Бір таңбалы сандардан екі таңбалы сандарды құрастырады. Сандарды бірліктерге және ондықтарға ажыратады
Жаңа тақырып
1-тапсырма
Оқулықта берілген өрнектерді салыстырады, қай өрнек айырма немесе қосынды екенін ажыратады, олай ойлау себебін түсіндіреді, әр өрнекте неше амал бар екенін анықтайды.
10=6=16 (т) 18-2-6=10 (р)
7+3-9=1 (қ) 16-10=6 (ұ)
10+8-4=14 (е) 17-5=12 (м)

Жауап: Құрмет


Үлкен адамдарды сыйлау, отбасы құндылықтары туралы ой бөлісу
2-тапсырма
Әр бағандағы жазуларды салыстыра отырып, олардың ұқсастығы мен айырмашылығын сипатта
(16 – 2) + 3
Оқылуы: 16 мен 2 сандарының айырмасына 3-ті қосу
Қорытынды ұсынады.
Санға қосылатын немесе саннан азайтылатын қосындыны және айырманы жақшаға алып жазады.
Жақшасы бар өрнектерде алдымен жақша ішіндегі амал орындалады.
Екі өрнекті оқылуы бойынша жазады, мәнін табады. Оқулықта берілген түсіндірмемен танысады. Әр амалды қалай орындағанын түсіндіреді.
ЕБҚ
Мына амалды өзің орындап көр
(7-2)+5=
Қалай орындағаныңды түсіндіріп көр.
3-тапсырма
Амалдардың орындалу ретін анықта
Өрнектерді оқы, мәндерін тап.
Үлгіні пайдалан
(50+20)-60=70-60=10
9-(10-3)=9-7=2
10-(8+1)=10-9=1
17-(4+3)=17-7=10
4-тапсырма
Белгінің орнына тиісті амалды қой
5-3+2=4 10-1+1=10
7-2-5=0 10-7+6=9
«Күн тәртібі».
Мен таңертең тұрамын. (Орындарынан тұрады, қолдарын жоғары көтереді.)
Тісімді жуамын. (Тістерін жуғандай қимыл жасайды.)
Төсек орнымды жинаймын. (Төсектерін жинағандай қимыл жасайды.)
Тамағымды ішемін. (Тамақ ішіп отырғандай қимыл жасайды.)
Мектепке барамын. (Екі қолын алма-кезек сермеп, келе жатқандай қимыл жасайды.)
Сабағымды оқимын. (Партаға отырады.)
ФС тапсырмасы
5-тапсырма
Есепті шығар
Қыз-15
Ұл-4-еуі кем ?
15-4=11
Жауабы: 11 ұл қатысты

7-тапсырма


Заңдылықты тауып , бос ұяшықтарды толтыр
3, 5, 35, 53, 33, 55 сандарының құрылу заңдылығын зерттей келе, 3, 5 цифрлары қайталана-тындай екі таңбалы сандар құрастырылғанын анықтайды.
49, 94, 44, 99 және 75, 57, 77, 55 сандарын құрады, түсіндіреді.
Үй тапсырмасы
6-тапсырма
Өрнектердің мәнін тап
8-(9-5)=8-3=5
(15+2)-4=17-4=13
(19-5)+2=14+2=16




Бір сөзді айтып,соңғы әрпінен келетін сөзбен келесі оқушы жалғастырып ойнайды

Амалдарды орындайды


Тапсырманы орындайды
Оқулықта берілген өрнектерді салыстырады
Оқушы мұғалімнің көмегімен түсіндіреді
1-қадам: 16-дан 2-ні азайту
2-қадам: 16 мен 2-нің айырмасының мәніне 3-ті қосу.
3-қадам: нәтижені оқу: 16 мен 2 сандарының айырмасына 3-ті қосқанда, 17 шығады.

Жеке жұмыс жасайды


Өрнектердің мәнін табады


Тапсырманы орындайды
Қимыл қозғалыс жасайды
Есепті шығарады

Кестені толтырады


Үй тапсырмасын орындау барысында жақшалы өрнектердегі амалдарды орындайды.
Кері байланыс жасайды

Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ: «Стикерлер» әдісі





Дескриптор:


Өтілген тақырыптарды біледі-1б
Амалдарды ауызша орындай алады-1б



Дескриптор:


Өрнектерді оқиды, амалдар санын анықтайды, мәнін есептейді-1б
Адамгершілік құндылық, үлкен
-кішіні сыйлау туралы әңгімелеседі-1б
Дескриптор:
Әр бағандағы жазуларды салыстыра отырып, олардың ұқсастығы мен айырмашылығын сипаттайды-1б
Әр амалды қалай орындағанын түсіндіреді-1б



Өте жақсы !
Дескриптор:
Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б
Өрнектерді оқы, мәндерін табады-1б

Дескриптор:


Белгінің орнына тиісті амалды қояды-1б
Амалдарды орындап,нәтижені тексереді-1б



Тамаша!

Дескриптор:
Есептің шартын жазады-1б
Есептің сұрағына жауап беру үшін өрнек құрады, мәнін табады-1б
Дескриптор:
Берілген цифрлардан екі таңбалы сандар құрастырады, қалай құрастырғанын түсіндіреді-1б

Дескриптор:


Жақшалы өрнектердегі амалдарды орындайды-1б
Тапсырманы өз бетінше орындай алады-1б

«Ноутбок» әдісі



суреттер

Суреттер

Таратпа материал
оқулық

Кеспе сандар



оқулық




Кеспе сандар

оқулық

Оқушы жұмысы

Жұмыс дәптері
Баяу музыка
Оқулық
Кесте



Кері байланыс парағы




Ресурстар:























Білім беру ұйымының атауы




Пәні:




Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

2сынып




Сабақтың тақырыбы:



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:




Сабақтың мақсаты




Құндылықтар




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут


Сабақты қорыту
6минут

Қосымша тапсырма


2минут
Кері байланыс
5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау


Тақырыпты ашу

Жаңа тақырып






Мақтап, мадақтап отыру

суреттер

Суреттер
оқулық


оқулық

оқулық



Ресурстар:

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет