Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы өмірі. Мысал Бөлім: Адам гершілік асыл қасиет



бет1/2
Дата14.02.2023
өлшемі21,93 Kb.
#67711
түріСабақ
  1   2

Сейдахмет Бердіқұлов атындағы орта мектебі КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы өмірі. Мысал

Бөлім:

Адам гершілік – асыл қасиет

Педагогтің аты-жөні

Реймова К.Е.

Күні:

10.01.2023ж.

Сынып: 5 Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ахмет Байтұрсынұлы өмірі. Мысал

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.Т/Ж4. Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.

Сабақтың мақсаты

көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды
жатқа айтады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал тудыру
Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын тексеру.
Өтілген шығармаларды қайталау

Мұғаліммен сәлемдеседі
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектерайтып, жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады

Үй тапсырмасын айтады.



Кері байланыс беріледі

Оқулық



Ортасы

10 минут

10 минут



«Серпілген сауал» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беріңдер.
1.А.Байтұрсынов кім?
2.Ол туралы не білесіңдер?
3.Қандай шығармаларымен таныссыңдар?
Әдісі: «Серпілген сауал»
Жұмыс түрі: жеке жұмыс
Дағды: Ойлау, айтылым дағдысы дамиды
1-тапсырма. А.Байтұрсынұлының «Адамдық диқаншысы» шығармасын мәнерлеп оқыңдар.
Жұмыс түрі: жеке жұмыс
Дағды: Ойлау, болжай алу, тыңдалым, айтылым дағдысы дамиды
Ереже:
Мысал – шағын көлемді, оқиғалы адамға сабақ боларлық тәрбиелік, тағылымдық мәні бар шығарма. Көбіне аң, хайуанат, жәндік туралы жазылады, сол арқылы адам бойындағы мін, әлеуметтік ортадағы кемшілік сықақпен сыналады. Идеясы астарсыз, ашық, тура, мірдің оғындай өткір, шымшыма, шымыр келеді.
2-тапсырма. Мысал жанрының ерекшелігін талдап, дәптерлеріңе жазыңдар.

  1. ...

  2. ...

  3. ...

Оқылым. 3-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. Ақын өлеңіндегі негізгі ойды анықта. Арман мен қиялдың айырмашылығы туралы өз ойыңды айт. Мәтіннен туынды сөздерді тауып, олардың қалай жасалып тұрғанын түсіндір.


Дағды: жеке шешім қабылдау, оқылым, жазылым дағдысы қалыптасады


ЕББҚ бар оқушыға мұғалім үзіндіні мәнерлеп оқи отырып, оқушының да мәнерге салып оқуына қолдау көрсетеді.



Сабақ мақсатымен, тақырыбымен танысады.

Сұрақтарға жауап береді


Ережені жазып алады


Сұрақтарға жауап береді


Мәтінді тыңдайды. Оқиды.
Сұрақтар қойып, өз ойларын айтады.

Бағалау критерийі:
көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды

Дескриптор.


«Адамдық диқаншысы» өлеңін мәнерлеп оқиды 4 балл
Дескриптор.
Мысал жанры туралы ережемен танысады
Мысал жанрының ерекшелігін талдап жазады 6 балл

Қазақ әдебиеті Оқулық 5-сынып «Атамұра»



Аяқталуы
7 минут

Кері байланыс: «Шығу парағы» әдісі берілген сұрақтарға жазбаша жауап аламын
Бүгін не үйрендің?
Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?
Үйге тапсырма. А.Байтұрсынұлының «Адамдық диқаншысы» өлеңін жаттау

Оқушылар сабақ бойынша ойларын қорытып айтады.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет