Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
4 бөлім. Әлеуметтік география
4.1 Халық географиясы
|
Мектеп: Еркін ауылдық округіндегі мектепке дейінгі шағын орталығы бар №26 орта мектеп
Мұғалімнің есімі: Аскарова А.С
Күні:
Сынып: 9
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары):
|
9.4.1.6 Қазақстанның демографиялық жағдайын талдап, демографиялық саясаттың өзіндік моделін ұсынады
|
Сабақ мақсаты:
|
Қазақстанның демографиялық жағдайын талдайды
Демографиялық саясаттың өзіндік моделін ұсынады
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері:
|
Мұғалімнің әрекеттері
|
Оқушының әрекеттері
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «Досыңа тілек» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексеру
|
Learningapps бағдарламасы арқылы тапсырманы орындап, естеріне түсіреді
|
Learningapps бағдарламасы арқылы бағалау
|
|
Сабақтың ортасы
35 минут
5 минут
|
«Жаңалыққа шолу» әдісі бойынша интербелсенді тақтадан бейнефильм көрсетіп, сұрақтарға жауап алу арқылы жаңа тақырып ашылады.
1.Бейнефильмнен не көрдіңіздер?
2.Демографиялық жағдай дегеніміз не?
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру
|
Берілген бейлероликті көріп, қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың болжамды тақырыбын айтады.
|
|
Бейнеролик
|
1-тапсырма
10 минут
|
1-тапсырма.
Оқыту түрі: жұптық жұмыс.
Оқыту тәсілі: «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі
Тапсырма: Берілген жоспар бойынша Қазақстанның жастық-жыныстық пирамидасын талдаңыз
|
1-тапсырма
Төмендегі жоспар бойынша жастық жыныстық пирамиданы талдаңыз
Жастық-жыныстық пирамиданы талдау үлгісі:
*2009 жылы ерлер мен әйелдер саны ...........
*1999ж. санақпен салыстырғанда ерлердің саны қанша адамға ..... өсті, әйелдердің саны қанша адамға ...... өсті
* Халықтың жалпы санындағы ерлер мен әйелдердің үлесі ................
*Халық санының өсуі қандай жас топтарында байқалды?
|