Сабақтың тақырыбы: Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа» «Түбінде адам болатын бала»



Дата16.02.2023
өлшемі47,64 Kb.
#68612
түріСабақ
Байланысты:
нурда кмжжж-1




Бөлімі:

Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»

Педагогтің аты жөні:

Бейсенбаев Нұрдәулет

Күні:

14.02.23ж

Сынып:

5 А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»
«Түбінде адам болатын бала»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс- әрекеті арқылы образын ашады.
5.2.4.1 Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу

Сабақтың мақсаты:

Эпикалык шыгармадагы автор бейнесін аныктау.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

20 мин


Сабақтың ортасы

10 мин


10 мин

Сабақтың


соңы
5 мин

Амандасу.
Ұйымдастыру кезеңі.
Бірінші сабақтын басында кейіпкерлермен танысып шолу жасау.Одан кейін шығарманы оқып,талдаймыз,көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін табамыз,кейіпкер іс-әрекеті арқылы образын ашып, талдаймыз.
Ширату жаттығуы. Жағымды ахуал қалыптастыру. «Автопортрет» әдісі бойынша оқушыларға А 4 форматына порттертерін салғызып, бір бірімен алмастырып айтқызамын. Суреттерін әңгімелеу арқылы мінездерін анықтайды. (Сабақтың мақсатына болжау жасау мақсатында.)


1-тапсырма: -Авторға өлең, хат жазады.
-Шығармадан алған әсерін сипаттайды, өлең, хат құрылымын сақтайды.

2-тапсырма: Әңгіме мазмұнына сүйене отырып, кейіпкерлердің портреті мен іс-әрекеті арқылы бір образды анықтаңыз. Анықтаған образды ұсынылған құрылымға салып дәлелдеңіздер

. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, Қожа түбінде адам болатын бала.


Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...


Үшінші сөйлем: «Оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын..


Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен.... деген шешімге келдім


3-тапсырма: Шығармадан алған әсеріңді білдіретін сөздер мен сөз тіркестердің тізбегін жасаңыз.
Мысалы-Қожа-ақылды,бұзық т.б.

Кері байланыс» Оқушыларға оқу мақсатын еске түсіре отырып «Сиқырлы ағаш» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бір сөйлеммен жазып ағашқа орналастырады.




Рефлексия:
<БББ> әдісі.
Осы сабақта білдім
Болашақта білгім келеді
Бұрындары білгенмін

Мен берген мәліметтерге сүйеніп сұрақтарға жауап іздеп жауап береді

Оқушылар біртіндеп тұрып кеіпкерлерді салыстырады.
Дәперлерін алып мен берген сөздерді дәперге түсіреді әрі қарай тақтаға шығып
Иа немесе Жоқ ойынын ойнайды.

Сабақта не өткені жайлы қысқаша түсінік беріп өтеді және сұрақтарға жауап ізденеді.



Сұрақтарға жауап беріп смайлик арқылы бағаланады

Бір-бірін


,Басбармақ,
әдісімен бағалайды.


<Шапалақ>
әдісі арқылы бағаланады
,Бес саусақ,
әдісі арқылы бағаланады
Смайлик арқылы бағаланады.

Бейнежазба сілтемесі


Оқулық

Смайлик
Бейнежазба,


оқулық

Сұрақтарға жауап береді


аудио
жазбалар,бей


нежазбалар

Стикер,суреттер,қаламсап



Смайликтер


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет