Сабақтың тақырыбы: Бұқаралық ақпарат құралдары Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата27.04.2023
өлшемі32,34 Kb.
#87544
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Елемесова Аружан қмж (копия)


ҚАЗАҚ ТІЛІ ПӘНІНЕН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Бөлім:

7-бөлім Бұқаралық ақпарат құралдары

Педагогтің аты-жөні:

Елемесова Аружан Қанатқызы

Күні:

24.02.2023ж

Сынып:

9 «Г» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бұқаралық ақпарат құралдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып,бірнеше графиктік мәтіндегі(диаграмма,кесте)деректерді салыстыру,маңызды тұстары мен үрдістерді(тенденция)анықтап жазу;
9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу,түрлендіріп қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:
Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін,құрылымын,тілдік ерекшелігін салыстыра талдай алады;  Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту



1)Ой шақыру.Жасырынған сөзді тап.
2)Топқа бөлу
3)Бағалау парағы таратылады.
4) Оқу мақсаты айтылады.

Оқушылар тренигке қатысып,топқа бөлінеді.

ҚБ: Өз ойын дұрыс мағына-да білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталан-дыру. Бағалау ерекшеліктері туралы еске түсіру, дескрипторды таныстыру.

Карточка

Алдыңғы бөлім

Үй тапсырмасы тексеріледі

Үй жұмысын оқиды.


















ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
3мин

№2-тапсырма:Жаңа сөздікпен жұмыс
Төртінші билік - өз ықпал ету күші биліктің басқа тармақтары - заң шығару шы, атқарушы және сотбиліктерімен бір қатарға шыққан баспа, радио, теледидар, бейне және ұнтаспа жазу құралдары мен оларды ойнатудың бейнелі атауы.
Сары пресса- «Сары басылым» - бұл өте төмен баға бойынша таратылатын, сенсация , дау-дамай, танымал адамдардың өмірі туралы спектакльге маманданған баспа.
-Мүдде - қоғамдағы әлеуметтік субъектілер іс-әрекетінің, өмір сүру бағдарының негізі, ішкі қозғаушы күші. 



Оқылым мәтінінде кезедесетін сөздерді жазып алады.

Дескриптор:2 балл
Жаңа сөздікпен танысады 1балл
Жаңа сөздерді жазып алады 1 балл

Оқулық

ОҚЫЛЫМ КЕЗІНДЕ
5мин

Оқылым мәтіні жіберіледі..

Оқушылар 2-тапсырма бойынша мәтінді бөліп оқиды.






Оқулық

ОҚЫЛЫМНАН СОҢ
15 мин



№7-тапсырма.Мәтін мазмұны бойынша БАҚ құралдарының қызметін және маңыздылығын сыбаға түсір.Сөзіңде сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін қолдан.Оны қажетті интонациямен жеткіз.
1-топ: Шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
2-топ: Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
3-топ: Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
4-топ: Себеп бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем кездесуі қажет.

БАҚ құралдарының қызметі мен маңыздылығын сызбаға түсіреді.

Дескриптор: 3 балл
БАҚ құралдарының маңызын жазады 1 балл
БАҚ құралдарының қызметін жазады 1 балл
Сабақтас құрмалас сөйлем түрлерімен жұмыс жасайды 1 балл

Постер

ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС
7мин


4-тапсырма. Ақпаратты нақтылап сұрақтарға жауап беріңіз.
1)Ақпараттық заманда БАҚ адамзатқа қалай әсер етеді?
2)Қазіргі қоғамға әсер ететін және жанама түрде тәрбиелейтін не?
3)Бүгінгі БАҚ құралдарының неше қызметі бар?.

Сұрақтарға жазбаша түрде жауап береді.

Дескриптор: 3балл
Ойын жүйелі жеткізеді 1 балл
Пікірін дәлелдейді 1балл
Ынтымақты қарым-қатынас жасайды 1балл

Оқушы дәптерлері

.


ЖЕКЕ ЖҰМЫС
5мин

5-тапсырма. “Попус формуласы”
БАҚ құралдары адамдарға үздіксіз ықпал етудің тиімсіз көзі…..

Оқушылар тақырып бойынша сөйлем 4 сөйлем құрайды.

Дескриптор: 2балл
Жүйелі сөйлем құрайды 1 балл
Тақырып қажеттілігін негіздейді 1балл

Оқушы дәптерлері.

Сабақтың соңы
Рефлексия
5 мин

«Мұғалімге хат» әдісі.Бүгінгі сабаққа пікір.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Жеке жұмыс: Сабақ саған ұнады ма?
Қандай әсер алдың?
Не қиын болды?
Оқушылар осы сұрақтарға жауап береді.



Оқушыларға кері байланыс сараптау түрінде беріледі.
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет