Сабақтың тақырыбы Дауыссыз қ мен ғ Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата13.10.2022
өлшемі0,78 Mb.
#42740
түріСабақ
Байланысты:
қазақ т 2 кл КМЖ 24 сабак


Қазақ тілі 24 сабақ



Бөлім


« Менің отбасым және достарым»

Сабақтың тақырыбы

Дауыссыз қ мен ғ

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.4.1.1әріптерінің емлесін сақтап жазу

Сабақтың мақсаты

-қ,ғ әріптерінің емлесін сақтап жазады;
-мәтіннің мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.

Білу және түсіну
Қолдану



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 мин

«Допты қағып ал» ойыны арқылы өткен сабақты еске түсіреді.
Мектеп – мектебі,.....

Допты лақтырған бала п дыбысымен аяқталатын бір сөз айтады. Қағып алған бала оған дауысты ы мен і дыбысын жалғап айтады. Өзгерген дыбысты айтады.

Тамаша!
Керемет!

Доп
и/б тақта



Сабақ
тың ортасы
25-30 мин



Тапсырма1. ҰЖ
Ойлау дағдысы: білу, түсіну
Әдіс: «Салыстырып оқимын»
Бағандағы сөздерді салыстырып оқытады. Сөз соңындағы қ дыбысы неліктен ғ дыбысына өзгергенін түсіндіреді.

Тапсырма 2. ЖЖ


Ойлау дағдысы: қолдану
Әдіс: «Түсініп оқимын»
Өлеңді түсініп оқытады. мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беруін сұрайды.
Сергіту сәтін жасатады.

Тапсырма 3. ӨЖ


Ойлау дағдысы: қолдану
Әдіс: «Кім тапқыр?»
24 жаттығуды жаздырады.

Шығармашылық үзіліс.


Ойын-жұмбақтардың шешуін таптырады. Қарамен жазылған сөздерге дыбыстық талдау жасатады.



Сөздерді оқып, қ дыбысына аяқталған сөзге дауысты дыбыс жалғанса ғ дыбысына өзгеретінін түсінеді.

ЕБҚ: дайын сөздерді көшіреді. Қ мен ғ дыбыстарының астын сызады.


Өлеңді түсініп оқиды. мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Мысалы:
-әжелер киім тіккенде қиықты тастамайды.
-қиықты дорбаға жинайды.
-құрақ көрпе болып шығады.
Сергіту сәтін жасайды.

24 жаттығуды жазады. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, жазады.


Қарамен жазылған сөздерге дыбыстық талдау жасайды.



Бағалау критерийі:
қ,ғ әріптерінің емлесін сақтап жазады;
Дескриптор:
-сөздерді оқиды,
-қ мен ғ дыбысының емлесін түсінеді.
ҚБ: «басбармақ»

Бағалау критерийі:


мәтіннің мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
-өлеңді оқиды,
-сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: басбармақ
Бағалау критерийі:
қ,ғ әріптерінің емлесін сақтап жазады;
Дескриптор:
-24 жаттығуды орындайды
ҚБ: «басбармақ»



Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл






Сабақ
тың соңы
10 мин



Үйге тапсырма береді.
50 беттегі 25 жаттығуды жазып келу
Рефлексия
«Не оңай, не қиын?»

Үй тапсырмасын жазып алады.
Сабақ соңында ненің оңай, ненің қиын болғанын айтады.

Мадақтау сөздер





Оқулық,дәптер




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет