Бөлім атауы: Астана-мәдениет пен өнер ордасы.
|
Мектеп: Қосшы қаласы мектеп-гимназиясы
|
Күні: 20 қараша 2023 жыл
|
Мұғалімнің аты-жөні: Туменбаева Г.С.
|
Сынып: 6 «А» , «Ә» , «Б» , «Г»
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Диалект сөздер. Кәсіби сөздер.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.2.3.1. ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату
6.4.3.1 диалект сөз бен кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Берілген сөздердің мағынасын дұрыс ажырату; Жаңа сөздер, термин,кәсіби, диалект сөздерді дұрыс ажырата білу; Диалект сөздердің әдеби тілдік атауын дұрыс қолдану;Жұптаса отырып, пікірлерге дұрыс түсіндірме жасай алу.
|
Бағалау критеийлері
|
Диалект сөздердің әдеби тілдік атауын дұрыс қолданады;
Оқылым стратегияларын қолданып талдайды;
Кәсіби сөздерді қажетті салаға ажырата біледі;
Орфографиялық нормаға сай жазады.
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Термин сөздерге жаттығу, талдау жұмыстары
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Жағымды психологиялық ахуал
Қызығушылықты ояту.
- Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқушы назарын тақтаға
бұрып, тақырып түсіндіріледі.
Жазылым тапсырмасы. 1-тапсырма. Берілген сөздерді оқып, мағынасын жазу.
Дескриптор:
Берілген сөздерді оқиды, түрін дұрыс ажыратады;
Сөздердің мағынасын дұрыс тауып жазады.
Кілт
Әңгелек – қауын түрі (кәсіби сөз), сым – киім ,шалбар (диалект сөз), сота – жүгері шаруашылығына қатысты сөз (кәсіби сөз), бәдірен-қияр (диалект сөз), терімші – мақта шаруашылығына қатысты (кәсіби сөз), тұқым-жұмыртқа (диалект сөз), алтын- металл түрі (кәсіби сөз), шөміш – ыдыс түрі (диалект сөз), ау – балық ұстайтын құрал (кәсіби сөз), бақыр – ыдыс (диалект сөз), жар – қабырға (диалект сөз), көпшік – жастық (диалект сөз), инелік – ау тоқитын ағаш ине (кәсіби сөз).
|
Достарыңызбен бөлісу: |