Сабақтың тақырыбы Әлеуметтік теңсіздікті жеңу жолдары Сабақтың мақсаты



бет1/2
Дата10.09.2023
өлшемі22,6 Kb.
#106854
түріСабақ
  1   2

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-9



Бөлім:

Жергілікті, жаһандық және мәдени маңызы мәселелерді зерттеу

Педагогтің Т.А.Ә. (болғанжағдайда)




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әлеуметтік теңсіздікті жеңу жолдары

Сабақтың мақсаты

- дәлелдерді, себептер мен мәлімдемелерді растау үшін дәлелдемелерді зерттеу және талдау.

Бағалау критерийі

Әлеуметтік теңсіздікті жеңу жолдарын анықтайды;
Әлеуметтік теңсіздікті жеңу жолдарын сипаттайды;

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы білім алу: өзіне қажетті білім алу кезінде білімнің қажеттілігін түсінуге тәрбиелеу


Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында ой шақыру
-Қайырымдылық қорына ақша аударудан рекорд жасаған Билл Гейтс. 1994 - 2010 жылдар аралығында $28 млрд қайырымдылық қорына аударған екен.
-Қалай ойлайсыздар әлеуметтік теңсіздікті болдырмау жолдары қандай?
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.
Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу



ҚБ «Мадақтау сэндвичі»



Тақырыптық суреттер
сілтемеде
суреттер

Сабақтың ортасы

Сөздік жұмысы
ауқатты, қаржыгер, табыс, тиесілі, кедергі, тұрақ, әлеуметтік теңсіздік, жақын тұру, мәжбүр болу, әлеуметтік теңсіздік, кеңсе қызметі, кедейліктің шегі, зардап шегу, білім беру жүйесі
(оқушылар мұғалім үстелінен 1-1-ден жаңа сөз алады\ берілген уақыт ішінде мағынасын\ аудармасын тауып, сыныпқа түсіндіреді).
Топқа бөлу: сан ретімен
Тыңдалым мәтінімен жұмыс.
https://www.youtube.com/watch?v=CBk3etw4gC0
Т.Мәтінді тыңдау кезінде:
1)Ақпараттарды теріп жазыңыз (топпен).
2) мәтінде көтерілген мәселелер тізбегін жасаңыз.
Мәтінді тыңдап болған соң:
1)Ақпараттар жарысы
2) Маңыздылық аймағы\ мәселелерді өзектілігіне қарай орналастыру\дайын кесте ұсынылады
ЕБҚ оқушылар негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды;
Автор орындығы.
Оқушы өз қалауы бойынша жетістік критерийіне сүйене отырып, Әлеуметтік теңсіздікті жеңу жолдары тақырыбында өзге пікірлерге коментарий жасайды және өз пікірін жеткізеді (жаңа сөздерді қолдану)
Т. Бразилия мемлекетінің \ Зимбабе мемлекетінің білім министріне хат жазу\ресми стильде (көлемі 100-120 сөз)
Хаттың құрылымы: - амандасу\жазу себебі\ көтерілген мәселе туралы нақты дерек келтіру\мәселені шешу жолдарын ұсыну\ қорытындылау\ аты –жөні, уақыты
Хатты оқу дауыс ырғағы, мәнері жақсы оқушыға тапсырылады\ мұғалім таңдауы
ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды



мәтінде қозғалған мәселелерді анықтай алады;
көтерілген мәселе бойынша қорытынды ой ұсына алады.
дескриптор: -мәселелерді тізбектеп жазады
- өзектілігін анықтайды
- қорытынды ой ұсынады
Жетістік критерийі:
түрлі тақырып бойынша айтылған пікірлерге баға бере алады;
пікірін басқалардың көзқарасымен байланыстыра отырып жеткізеді. (А6)
дескриптор: -пікірлерді сараптап жазып алады
-пікірлерді талдап, баға береді
-өзгенің көзқарасын анық түсінеді
- өз көзқарасын өзгенің көзқарасымен байланыстырады.
өзгерістерін жіктейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


ҚБ «Өзін-өзі бағалау»





Ақпараттық мәтін


Үлестірмелі қағаздар


Суреттер


Тірек-сызбалар


Кесте
ҚБ парағы





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет