Бөлім
|
|
Педагогтың аты-жөні
|
А.С.Бурашева
|
Күні
|
03.10.2024 ж
|
Сынып 7 «А», «Ә»
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жердің тектоникалық құрылысы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.3.1.2 -Жердің тектоникалық құрылымы мен литосфералық плиталардың орналасуын картадан көрсетеді және сипаттайды
|
Сабақтың мақсаты
|
Тақырыптық түйінді түсініктерін естеріне сақтайды және атап береді, басты литосфералық тақталарды картадан көрсетеді, себеп-салдар байланыстарып түсіндіреді.
|
Бағалау критерииі
|
Картадан ірі литосфералық плиталарды табады және кескін картаға түсіреді
Литосфералық плиталардың қазіргі қозғалысын картадан анықтап, талдау жасайды
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
«Жүректен жүрекке» тренингі.
. Суреттердің қиындыларын «Пазл» әдісі арқылы біріктіріп, сурет қиындысын жасайды;
Суреттерінде не бейнеленгенін және қандай сөздер жазылғандарын сипаттайды
Тақырыпқа ену үшін «Блиц-сұрақ» әдісі » шабуыл әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді:
«Блиц-сұрақ» әдісі. (Бір жауабы бар бес сұрақ). Жаңа сөздердің ғылыми атауы.
|
Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қол шапалақ
|
дидактикалық материалдар.
Интерактивті тақ
|
Ортасы
|
; Оқушыларға түрлі түсті фишкалар беру арқылы топқа бөліп отырғызу (жасыл, сары, қызыл, көк).
Мұғалім жаңа сабақты бастау үшіноқушылардың назарын суретке аударып сұрақ қояды:
Литосфералық тақталар қалай қалыптасады?
Оқушылар өздері білетін литосфералық тақталардың қалыптасуына әсер ететін факторларын атап шығады.Сыныппен өз ойларын бөліседі, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қою арқылы, оқу мақсаттарын анықтауға жетелейді.
Оқушыларға Тақталар тектоникасыбойынша бейнематериал көрсетіледі. Бейнематериал көріп болған соң,бұл арқылы не ойлайтындығы сұралады:
Сіз бейнеролик арқылы не байқадыңыз?
Жер қыртысы қандай литосфералық тақталалардан тұрады?
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, жұппенен өз ойларын бөліседі.
ІІІ. Оқушылардың іс-әрекеті.
|