Сабақтың тақырыбы: Жұлдызшаның саяхаты Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары



Дата06.01.2022
өлшемі67,01 Kb.
#12362
түріСабақ
Байланысты:
Жұлдызшаның саяхаты


Пән: музыка

Ж.Құдайбергенов атындағы орта мектеп

Күні:09.01.2020ж.

Мұғалім:Акбарова А.Г

Сынып: 1

Қатысушылырдың саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жұлдызшаның саяхаты

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.3.1.1Өз шығармашылық жұмысын көрсете білу

1.1.3.1Жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика(f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау



Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

- өз шығармашылық жұмысын көрсете біледі;

- жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика(f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтай алады;


Оқушылардың көпшілігі:

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір-бірінің іс-әрекетін бағалайды.


Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.



Бағалау критериі

- өз шығармашылық жұмысын көрсете алады;

- жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика(f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтайды;



Тілдік мақсаттар

Саяхат путешествие traveling

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Мен бұл дыбысты мынандай тәсілмен өзгертер едім......

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені.....

Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады....

Мен ... көріністі жолмен жақсартар едім.


Құндылықтарын дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы бөлімдерде дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, қысқаша музыкалық ертегіні құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтай алады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

5 мин

Оқушылармен үш тілде сәлемдесу: Сәлеметсіздер ме, балалар! - Здравствуйте, дети! – Hello children!

Ынталандыру сәті:

Өлең айтып, күй тыңдап,

Өнермен өссін санамыз.

Оқу оқып сусындап,

Білімнен бақыт табамыз.


Аудиожазба

Сабақтың ортасы
30 мин

Жұлдызшаның достары жайлы әңгімені оқып шағын көрініс ұйымдастырамыз. Ай, шолпан, темірқазық макетін балаларға таратып береміз. Мәтінді мұғалім оқиды, ал балалар сахналайды.

Мәтіндегі кейіпкерлерге сәйкес оқушылар музыкаға ілесе қозғалып жұреді. Ай, Шолпан, Темірқазық, Жұлдыз сөздеріне түсініктеме беріп, мысал келтіріледі. Оқушылар өз білімдерін ортаға салып ой бөліседі. (бағалау)

Ертегіні әңгімелей отырып оқушыларға әр жолды қайталатамыз. Ырғақты сақтау үшін ұрмалы аспаптарды қолданамыз.

Дауыс, тыныс жаттығуы



Ән үйрену: «Жұлдыздарға жол» әнін орындалуын қайталап меңгертеміз

Үш тілділік: саяхат- путешествие- travelling қазақша, орысша, ағылшынша қайталатамыз.

Өткен әндерді еске түсіреміз(Жұлдызшамен саяхат)



Жұлдыздар маскасы

Бағалау қағаздары


Бағалау қағаздары

Сабақтың соңы

5 мин

Қорытындылау сұрақтары:

1.Ертегі саған несімен ұнады?

2.Қандай аспап денелерімен таныстың?

3.«Жұлдыздарға жол» әні қалай орындалады?

(p \ f)

4.«Саяхат» сөзін CURWEN қол белгісімен көрсетіп бере аласыңба?



Мұғалім – шолпан жұлдызы. Оқушыларға сұрақ қойып, жауап бергендерге жұлдыз сыйлайды.

Оқушылармен қоштасыу. «Ертегілер әлемі» әні орындалып тұрады.

Аудиожазба

Жұлдызшалар


Айгерім Қалаубаева «Ертегілер» әні

Үй тапсырмасы

«Жұлдыздарға жол» әнін жаттау

Оқулық

Сабақтың соңы


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.








Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Оқушыларға бір-бірімен танысу үлгісін көрсетеді. Өзара танысу барысында қандай сұрақтар қоюға болатынын талқалайды.

- Сенің атың кім?

- Сен неше жастасың?

- Саған қандай ойындар ұнайды?

Берілген бөлімді өзіңізге ұнайтын бір затты көрсетіп, оның сізге несімен ұнайтынын, біршама дәлдікпен жан-жақты сипаттаудан бастаңыз.



Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)


Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады



Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет