Сабақтың тақырыбы: Күнделікті өмірдегі логика. Пиза есептері Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата11.03.2022
өлшемі14,69 Kb.
#27638
түріСабақ
Байланысты:
Поурочка 6Б 3333


Сабақтың тақырыбы: Күнделікті өмірдегі логика. Пиза есептері

Педагогтің аты-жөні:

Ырзық Рымбек Рахатұлы

Күні:

27.11.2021

Сыныбы: 6«Б» сыныбы

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Күнделікті өмірдегі логика. Пиза есептері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

Қоғам талабына сай білім беруге және оларды дамытуға мүмкіндік беретін мазмұнды есептер жүйесін жетілдірудің бағыттарын айқындау және оны негіздеу.

Сабақтың мақсаты:


- оқушылардың логикалық ойлау деңгейлерін жақсарту:

- топпен жұмыс жасауға дағдыландыру;

- жақсы көңіл-күй сылау.


Бағалау критерийлері

Берілген тапсырмаларды орындайды, логикалық есептерді шешеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты


Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.


5 мин



Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгеңдеу.

Психологиялық ахуал тудыру.

Сабақтың мақсатымен таныстыру


Топқа бөлу

(Электронды барабан бойынша)

Ойын шартын түсіндіру


Оқытушымен амандасады

Топтарға бөлінеді







Сабақтың ортасы.

12 мин.


10 мин

13 мин



«Бауырсақ ертегісі» ойыны
1-тапсырма.

Логикалық есеп. Бөлмеде 12 балапан, 3 қоян, 5 күшік, 2 мысық, 1 әтеш және 2 тауық болды. Осында тағы ит және оның қожайыны кірді. Бөлмеде қанша аяқ бар?

Жауабы: 74
2-тапсырма.

«Сандар қатары»

(сергіту сәтін ұйымдастыру)

«Белгісіз басшы» ойыны


3-тапсырма.

«Фигуралы пазл» әдісі
4-тапсырма.

Логикалық есеп

Жолаушының бір ешкісі, бір капустасы, бір қасқыры бар. Ол өзеннің бір жағынан екінші жағына екі орынды қайық арқылы өтуі керек. жолаушы ешкіні, капуста және қасқырды өзеннен қалай өткізді? Қасқырды ешкімен қалдыра алмайды, ал ешкіні капустамен қалдыра алмайтыны белгілі болса?



Жауабы:1-ші барғанда ешкіні апарады; 2-ші барғанда капустаны немесе қасқарды апарып, ешкіні өзімен алып кетеді:

3-ші барғанда қасқырды немесе капустаны апарады:

4-ші барғанда ешкіні апарады.


Бауырсақ ертегісінің кейіпкерлері ұсынған тапсырмаларды орындайды
Логикалық есепті шешеді
Бір қатарда және бір бағанда екі сан қайталанбайтындай етіп қажетті сандарды толтырады.
Бір оқушы сыртқа шығады, осы кезде қалған оқушылар өз араларынан басшы сайлайды. Сырттағы оқушы келгенде басшы білдірмей бір қимыл көрсетеді, қалғандары соны қайталайды. Сырттан келген адам кімнің басшы екенін табады.
Берілген фигураларды түстерімен сәйкестендіре отырып пазл құрастырады.
Логикалық есепті шешеді


Фигуралар бойынша бағаланады


Суреттер, тапсырмалар

Тапсырма жазылған карточкалар


Сандар қатары жазылған парақтар

Пазл жинағы
Тапсырма жазылған карточкалар


Сабақтың соңы.

2 мин




Қорытынды

Ұпай сандарын есептеу

Оқушылардың сабақ жайлы ойларын білу


Сабақ бойынша пікірлерін айтады







Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?
Сабақты ойын түрінде ұйымдастырып оқушыларға жақсы әсер сыйлау арқылы, қолдау көрсетемін.


Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Сабақ соңында жинаған фигуралары бойынша топ болып бағаланады

Кабинеттегі қауіпсіздік ережесі еске

салынады

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.



1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



1:

2:


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет