Педагогтің аты-жөні
|
М.А.Аманжолова
|
Күні:
|
27.09
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Көбейту және бөлу амалдарын орындауда 1 санының қасиеті
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындаудағы 1 сандарының қасиеттерін қолдану;
3.5.2.4** қосу мен азайту, көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: қосу мен азайту компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдана алады
Көптеген оқушылар көбейту және бөлуді орындаудағы 1 сандарының қасиеттерін қолдана алады;
Кейбір оқушылар: көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдана алады
|
Сабақтың барысы.
|
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
9 мин.
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.
Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.
«Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды.
Үй тапсырмасын тексеру
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.
Оқушылар сұраққа жауап береді,
|
ҚБ: Қол шапалақтау
|
Психоло
гиялық ахуал.
|
Сабақтың ортасы
5 мин.
"Попкорн " әдісі.
5мин
Саралау тапсырмалары
15
1д
2 д
3д
8 тапсырма
7мин
|
Амансай Қызылсай
Боралдай
Түйетас
Украйн машинастройтелі,
Профессоры
Мұғалім балалардың С.Бабенконың «Түйетас» ертегісін біле ме екен деп сұрайды, онда қандай ауыл атаулары кездеседі? Тапсырманы орындап, сұраққа жауап беруге болады. Оқушылар бірмен көбейтілген өрнекті тауып, тапсырма сұрақтарына жауап береді.
Жауабын тез-тез, кезек-кезек бір оқушы
айтуға тапсыру.
1*9 1 * 999 999* 1
9 *1 99 * 1 1 * 99
Дескриптор:
Санды бірге көбейткендегі нәтижені айтады
Мысалдармен дәлелдейді
(15-14)*1=1
22-(12-11)=1
6*2+0=
(15:15)+37=38
(10*1)+(40-39)=11
(5*4):(12-11)=20
Дескриптор:
Жақшаларды тиісті орнына қояды
Амалдардың орындалу ретін белгілейді
Амалдардың орындалу ретін сақтап орындайды
Мәнін табады
(3+5)*8=32
3+(5*8)=32
(3+5)*(4-2)=30
|
ҚБ: бас бармақ
Қол шапалақтау
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
|
Сабақтың соңы
2 мин.
|
Мұғалім оқушыларға сөйлемдері аяқталмаған үлестірмелі қима қағаз таратады, оқушылар жалғасын жазады: Мен …үйрендім Мен … жасай алдым. Менің… қолымнан келді.
|
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
|
Кері байланыс
1мин.
Үйге тапсырма
|
Рефлексия
43 бет 8 т
|
Оқушыларға парақ таратылады
Параққа мұғалімге хат жазады
Күнделікке жазады
|
«СМС»
|
Кері байланыс парағы.
|