Сабақтың тақырыбы «Ұлы Дала»



Дата15.11.2023
өлшемі33,4 Kb.
#123416
түріСабақ
Байланысты:
«Ұлы Дала» тарихи-географиялық сипаттамасы


Ұзақ мерзімдік жоспардағы тарау: «Ұлы Дала өркениеті

Күні:
Сынып:


Мектеп: Өскемен қ. ХББ Назарбаев Зияткерлік мектептері
Мұғалімнің аты жөні:
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Ұлы Дала»: тарихи-географиялық сипаттамасы



Оқу мақсаты



10.1.2.1 картаны пайдаланып «Ұлы Дала» тарихи-географиялық аймағын анықтау;
10.1.2.2 тарихи дерек көздерді талдау негізінде «Ұлы Дала» ұғымының мәнін түсіндіру

Сабақтың мақсаты



Оқушыларды ойлай білуге дағдыландыру, өз ойын аңық,толық жеткізе білуге баулу.

Тілдік мақсаттар

Оқылым,жазылым дағдыларын дамыту.

Қалыптастыратын құндылықтар

Өзіне құрмет, басқаға құрмет:
Сабақ барысында, мұғалім және оқушы бір-бірін тыңдайды және сыйлайды.

Академиялық шынайылық:
Сабақ барысында өзара бағалау кезінде әділ бағалауды үйренеді.

Өмір бойы оқу:
Оқушы практикалық тапсырманы орындау барысында өткен сабақтың білімін қолданады.

Ынтымақтастық:
Топтық жұмысты орындау барысында өзара байланысқа түсе отырып берілген сұрақтардың жауабын табады.

Азаматтық жауапкершілік және патриотизм:

Пәнаралық байланыс

География пәні бойынша карталар арқылы жер-су атауларын анықтап, қолданады.

АКТ-құндылықтары

АКТ-ны қолдана отырып презентация көрсету.

Алдыңғы білім




Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыттар

Жоспарланатын шаралар

Ресурстар






0-5

Тақырыпқа байланысты суреттер,цитата беріледі. Оқушылар тақырыпты айқындайды.

АКТ презентация




5-12



Тапсырма – 1.«Ұлы дала» ұғымына интеллект карта құрастыр.






12-20

Тапсырма – 2 Мағжан Жұмабаев: «Көп түрік енші алысып тарасқанда, Қазақта қара шаңырақ қалған жоқ па?!» Картаны пайдалана отырып Мағжанның сөзіне түсіндір.



  АКТ презентация




20-40
Дифференцияциялық тапсырма
Өзара бағалау ұсынылады.

Тапсырма – 3.Мәтінмен жұмыс. Мәтінде айтылған пікірмен қаншалықты келісесіз.
Төрт сөйлем стратегиясы арқылы жауап жаз.
Пікір:
Дәлел:
Мысал:
Қорытынды:

АКТ презентация




1-38

Тапсырма – 4. Қалыптастырушы жұмыс. Эссе
Дереккөздерді және өз біліміңді пайдалана отырып, «Мен ұлы дала перзентімін» тақырыбына эссе жаз.(150 сөз)



http://e-history.kz/kz/publications/view/2238
© e-history.kz




38-40



Кері байланыс.
1. Ж Сабақта көрген білгенін, сезгенін cтикерге жазуды ұсынылады.
-Сұрақтар
-Ұсыныстар. (бағыттаушы сұрақтар)










Сабаққа байланысты рефлексивті есеп жазады.







Қосымша ақпарат

Бөліп оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін сіз не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай күрделі тапсырма бересіз?.

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?



Қауіпсіздік ережелері және денсаулықты сақтау



Барлық оқушылар:
Қабілеті жоғары оқушылар:
Жауап жазу барысында кілт сөздерді тиімді қолданады



Берілген мақсаттар бойынша тапсырмалар орындау барысында өзара және топтық а қалыптастырушы бағалау жүреді.



Сабақ үзілістерінде дене қимыл жаттығулары ұйымдастырылады.



Ой толғау
Сабақ мақсаттары:
Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?


Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Жиынтық бағалау
Сабақтың қандай екі сәті сәтті өтті (оқуды да, оқытуды да қарастырғанда)?
1:
2:
Сабақтың тиімділігін қандай екі жағдай жақсартар еді (оқуды да, оқытуды да қарастырғанда)?
1:
2:

Сабақты жүргізгенімде сынып туралы және сол сыныптың оқушылары туралы қандай ақпарат алдым, бұл ақпараттың келесі сабақты жоспарлауымда қандай көмегі тиеді?




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет