Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Тарау 9.3С Жасушалық цикл
|
Мектеп: О.Жандосов атындағы жоббм
|
Күні: 03.02.2022ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:Т.Еппаев
|
Сынып: 9 «А»
|
Қатысушылардың саны:
|
Қатыспағандардың саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Мейоз кезеңдері. Митоз және мейоз үдерістерін салыстыру
|
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.2.2.3 мейоз кезеңдерін сипаттау
9.2.2.4 митоз және мейоз үдерістерін салыстыру
|
Сабақ түрі
|
Жаңа тақырыпты зерттеу
|
Сабақ мақсаты
|
Мейоз кезеңдерін сипаттау
Митоз және мейоз туралы білімдерін пайдалана отырып, осы екі үрдісті салыстыру
|
Бағалау критерийі
|
Егер төмендегі бағалау критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді:
Мейозз кезеңдерін біледі.
Митоз және мейоз туралы алдыңғы білімдерін қолданып, осы екі үрдістің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын дұрыс анықтайды.
Нәтижені дұрыс талдап, қорытынды жасайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: профаза, метафаза, анафаза, телофаза, цитокинез, ДНҚ бөлінуі, ұршық, полюстік, экватор, хромосома, хроматида, центромера, ядролық мембрана, ядро шырыны, конденсациялану, неғұрлым қысқа, неғұрлым жуан
Диалог құруға /жазылымғақажеттісөздертоптамасы:
Хромосомалар қысқа және жуан бола отырып профазада тығыздалады
Ұршық түріндегі талшықтар центромерада хромосомаларға бекітіледі.
Хромосомалар экватор бойынша түзіледі.
Ұршық түріндегі талшықтар хроматидтерді бұзады.
Хроматидтер бөлінеді және …қозғалады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сыйластық: оқушылар сабақ барысында өзіне және өзгелерге кедергі келтірмейді, өзгенің ойын соңына дейін тыңдайды.
Мұғалім әркімнің пікірін тыңдап, өз ойын білдіреді.
Академиялық шыншылдық: өзара бағалау мен өзіндік бағалауда шыншылдық таныту.
Өмір бойы оқу: оқушы деңгейіне сәйкес өз бетімен тапсырмаларды орындау үшін тапсырманы орындау стратегиясын жоспарлайды. Орындаған тапсырмаға өзіндік рефлексия жасайды.
Ынтымақтастық: әркімнің ойы құнды қағидасын ұстану; өзара оқыту ортасын құру.
Патриоттық және азаматтық позиция айналадағы жануарлар әлеміне қамқорлық танытуға, қорғауға алынған жануарларды танып білуге тәрбиелеу
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |