Сабақтың тақырыбы: Мектеп ережелері Күні : 21. 11. 2018ж



Дата10.04.2022
өлшемі280,75 Kb.
#30460
түріСабақ


Пәні: дүниетану


Мектеп: «Көкпекті орта мектебі»


Ортақ тақырып:

Біздің мектеп


Сабақтың тақырыбы:

Мектеп ережелері

Күні : 21 .11.2018ж

Мұғалімнің аты –жөні:Сулейменова Г.Д

Сынып :2 « А »сынып

Қатысқаны -

Қатыспағаны -

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары


2.1.2.3. Мектептің ұжымдық, топтық және тұлғааралық мінез құлық ережелерін түсіндіру.

Сабақ мақсаты

Оқушылардың мектепте өзін ұстау ережелерін білуі және құрай алуы.Ережелердің маңыздылығын түсіну,өмірде қолдануға бейімдеу.

Ойлау деңгейлері

Білу

Түсіну

Қолдану

Бағалау критерийлері:

  1. Мектепте өзін ұстау ережелерін біледі.

  2. Мектеп ережелерін құрастырады

  3. Мектеп ережелерінің маңыздылығын түсінеді

Тілдік мақсат

Оқушылардыңөзін – ұстауережелері


Пәндік лексика және терминдер

Ереже – правило – rule

Мектеп – школа– sсhool



Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Акт

Слайд

Рессурстар

Слайд, « Ортадағы қалам»әдісі, «Кір жаю» әдісі, «Егер ....,онда...» әдісі

семантикалық карта,суреттер.

Пәнаралық байланыс

Өзін –өзі тану.

Бұған дейін

меңгерілген білім

Біздің мектеп

- Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған тапсырмалар

Дереккөздер/Ресурстар

Басы

Психологиялық ахуал

Бір екі үш

Сынып іші тып тыныш

Жалқаулықты тастаймыз

Сабақты біз бастаймыз.

Кіріспе сөз


Топтарға сұрақтар қойылады?

Ж) (сындарлы оқыту теориясына негіздеп)«Мен саған, сен маған» әдісі арқылы өткен тақырыпты жаңғырту мақсатында жеке- жеке сұрақтарға жауап береді.

-Мектепте қандай бөлмелер бар?

-кімдер қызмет етеді?

-Біздің сынып қандай?

- мектеп бізге не береді? Не үйренеміз?

-оқу білім өнер тәрбие



Топтарға ат беру: «Оқу» , «Өнер», «Білім», «Тәрбие» тобы


Слайд

Ортасы

Дескриптор:



Дискриптор:


Миға шабуыл :Мына берілген суретке мұқият қараңдар, мұндағы балалардың іс –әрекеттерінен не байқадыңдар?

Балалар тағы бұл суреттен не байқадыңдар?



  • Тәртіптері нашар оқушылардың суреттері бейнелеуреттердің үстінгі жағында көк түспен боялған,ал тәртіпті оқушылары бар суреттердің жоғарғы жағында жасыл түспен боялған

  • Өте жақсы! Дұрыс айтасыңдар , демек бүгінгі өтетін сабақтың тақырыбы не деп ойлайсыңдар?

  • Мектептегі ережелері.

  • Мектеп- школа school

  • Ереже –правила rules

  • Білім –знание knowledge

-ия балалар біздің елде мектептің көптеген түрлері бар: орта жалпы білім беретін,бастауыш, негізгі, қандай да бір пәнді тереңдетіп оқытатын мектептер., гимназиялар, т.сс. Бірақ бұл мектептердің барлығының атқаратын міндеті білім беру.Бағалау

Топта жұмыс істеу ережелерін еске түсіреді.



  • Жолдастарыңның сөзін аяғына дейін тыңдау ,сөзін бөлмеу

  • Жолдастарыңмен сыпайы және ілтипатты сөйлесу

  • Топта ауызбіршілік болу керек

  • Уақытты тиімді қолдану керек

  • Топ басшы сайлау керек

  • Ендеше осы ережелерді сақтай отырып топтық жұмыс орындайық.

  1. топ«менің мектебім» жобасы бойынша жұмыс істеу. Оқушылар арман қиялындағы мектепті ұсынады.

-мектептегі мұғалімдер қандай болмақ?

-мектептегі оқушылар қандай болмақ?

Менің мектебіме тілейтінім

.2. топ Балалар бағынатын 6 құқықты жазады.



  1. топ: мектепте өзін ұстау ережелерін құрастырады. Конверттте берілген жағдаятты шешуге тырысады?

  2. 4 топ жеке сынып ережесін құраастыру

Қорғау Тапсырма (ҰЖ)

Сәлем - сөздің анасы, Жауап бергің келсе шулама,

Сәлем – сөздің сарасы, Қолыңды көтер жай ғана.

Сәлемдесер үлкенге



Дархан даланың баласы



Асхананың бар өз тәртібі, Түзу отыр партада,

Есте сақта біліп қой! Қисайып алмай партаға





Оқулықпен жұмыс 30 бет Партада отыру ережесі,сәлемдесу ережесі, үзіліс кезіндегі ереже

Сергіту сәті

«Сөзді жазып аяқта»

Сабақта ынталы бол ,байсалды және_________бол

Жазуда қалма,тыңдағанда сөзді ------ бөлме.

Жауап бергің келсе қолыңды --------

Математикада санайды,ал қоңырауда--------

Егер досың жауап берсе сен-------

Қоңырауда айқайлама, дәрігердің мазасын алма.

Сырттан қонақ келгенде ..........



(әр топ бір – бірінің жауаптарын «басбармақ»тәсілі арқылы ,бағалайды.)

Сергіту сәті. «Мен де» ойынын ойнауды ұсынамын. Егер де мен дұрыс қылық айтсам «мен де» деп айтасыңдар, ал егер бұрыс қылық айтсам – үндемейсіңдер. Дайынсыңдар ма?

– Мен мектепке жинақы киініп келемін;

– Мен барлық мектеп жабдықтарын реттеп ұстаймын;

– Мен мектепке уақытылы келемін;

– Мен мектепке кіре, итерісіп, барлығын басып озуға асығамын;

– Мен сыныпқа кіргенде, әрдайым сәлемдесем;

– Мен мектепте ешқашан ересек адамдармен амандаспаймын;

– Мен әрқашан ересектермен амандасамын;

– Мен әрқашан көрсетілген көмекке алғысымды білдіремін;

– Мен әрқашан досымнан оқу құралын рұқсатсыз алаМен



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.



2: Рефлексия.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелкген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?






















Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс –

Денсаулық және қауіпсіздік.

АКТ – мен байланыс

Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма4?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер егіздім және неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма4?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер егіздім және неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс –

Денсаулық және қауіпсіздік.

АКТ – мен байланыс

Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)
Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.



2: Рефлексия.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелкген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет