3-БӨЛІМ: Балалар мен үлкендер
|
Мектеп: №43 орта мектеп
|
Күні:08.02.2022 ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Боримбекова К.Т.
|
Сынып: 7 «Ә»
|
Қатысқан оқушылар:
|
Қатыспағандары:
|
Сабақтың тақырыбы
|
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы;
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
7.1.2.1. Көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау;
7.2.3.2. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру;
7.3.4.3. Композициялық құрылысына талдау жүргізу;
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды;
Оқушылардың көбісі: Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстырады;
Оқушылардың кейбірі: Әдеби шығарманың композициялық құрылысына талдау жүргізеді;
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Жағымды ахуал қалыптастыру.
Оқушыларға топтың бір мүшесін сипаттап жасыр деген тапсырма беріледі. Әр топтан бір спикер келіп жасырған оқушыны сипаттап айтады. Мысалы: «Қара шашты, бойы ортадан жоғары, сөзі салмақты, сабақта бұлбұлша сайрайды» деген сияқты сипаттаушы сөздерді қолдану керек.
І. Қызығушылықты ояту
«Ой шақыру» әдісі
-М.Әуезов туралы не білдіңдер?
-М.Әуезовтің бұл әңгімені жазуына не әсер етті?
-Қасқырлар туралы не білдіңдер?
-Шығарма «Көксерек» аталу себебі неде?
- Шығарманың кейіпкерлері кімдер?
- Осы шығарманы жазу арқылы автор қандай ой айтқысы келді ?
-Шығармада сізге қай кейіпкер көбірек ұнады? Неліктен? (кейіпкер бейнесін ашуға тырысыңыз).
-Шығармадан өзіңізге ұнаған кейіпкердің бейнесі немесе іс-әрекеті суреттелген тұсын жатқа айтыңыз.
-«Көксерек» фильмінен қандай әсер алдыңыздар?
Дескриптор:
- Сұрақтар бойынша ой қорытады;
- Ойларына шығармадан дәлел келтіріп айтады;
ҚБ
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру.
Сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, жаңа сабақпен байланысын анықтайды.
Шығармадан өзіне ұнаған кейіпкердің бейнесі немесе іс-әрекеті суреттелген тұсын жатқа айтады.
|
ҚБ
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D2%
Деректер жазылған қағаздар
А4 парағы
|
Сабақтың ортасы
|
|