Сабақтың тақырыбы: Неліктен адамдар егіншілік және мал шаруашылығымен айналыса бастады
бет 1/3 Дата 19.10.2023 өлшемі 1,01 Mb. #119347 түрі Сабақ
Байланысты:
sabaq-kz attachment ezhelg-adamdardy-sharuashylyy
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Терімшілер-аңшылардан бастап жер иеленушілер мен мал өсірушілерге дейін
Мектеп: №86 ЖОМ
Күні: 19.09.2017-6 а,ә
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 6 сынып
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Неліктен адамдар егіншілік және мал шаруашылығымен айналыса бастады
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары
кәсіп және шаруашылық түрлерін (терімшілік, аңшылық, балық аулау , егіншілік, мал шаруашылығы, металл өңдеу , айырбас сауда) сипаттау;
«неолиттік төңкеріс» ұғымын түсіндіру, оның мәнін ашу;
экономикалық ілгерілеуді түсіну үшін шаруашылықтың иемденуші және өндіруші түрлерін салыстыру
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:
– ежелгі адамдардың кәсібі мен шаруашылық түрлерімен танысады, сипаттайды;
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
экономикалық ілгерілеуді түсіну үшін шаруашылықтың иемденуші және өндіруші түрлерін салыстырады.
Бағалау критерйиі
ежелгі адамдардың экономикалық дамуы туралы оқиды, түсінеді
«неолиттік төңкеріс» ұғымын бір біріне түсіндіреді, талқылап мәнін ашады
Суреттермен жұмыс жасап, шаруашылық пен өндіруші түрлерін салыстырады
«неолиттік төңкеріс» ұғымын түсіндіреді, оның мәнін ашады;
Кәсіп пен шарушылықтың пайда болу жолдарын анықтайды
Тілдік мақсаттар
Диалогқа /жазылымға қажетті тіркестер
Мен, ежелгі адамдар терәмшәләктәң нәтижесінде.........үйренді деп ойлаймын
Менің ойымша суреттер ежелгі адамдардың ........... сипаттайды.
Менің ойымша, осы факт .......... маңызды болды.
Мен ежелгі адамдарда ....... болды деп ойлаймын.
Өзімді ежелгі адаммын деп көрсем мен .............болар едім деп ойлаймын
Құндылықтарға баулу
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы
Пәнаралық байланыс
Ежелгі Қазақстан тарихы – «Алғашқы адамдардың өмірі»
Алдыңғы білім
Осы бөлімдегі Алғашқы адам қалай пайда болды тақырыбы
Дүние тану, 3 сынып «Адам табиғаттың перзенті»
Сабақтың барысы
Достарыңызбен бөлісу: