Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Таза, мінсіз, асыл сөз
|
Мектеп:17ЖОББСОБМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Омарова А.Е.
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
«Қобыланды батыр» жыры. Кейіпкерлер бейнесі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Т/Ж3Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу.
А/И1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу
|
Сабақ мақсаттары:
|
«Қобыланды батыр» жырындағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу, салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттерді табу
|
Бағалау критерийлері
|
1.Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін сипаттап ,оның іс-әрекетіне мінездеме береді.
2.Кейіпкерлердің іс-әрекетін шынайы өмірмен салыстыра отырып, дәлелдеме келтіреді.
3.Қобыланды батыр бейнесі мен "бейбіт өмір батыры" бейнесін салыстыра отырып, баға береді
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады:Кейіпкерлердің іс-әрекетін өмірмен байланыстырады
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі сөздермен мен тіркестерге түсінік беру
Диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Мәтін құрауға арналған пайдалы тіркестер:
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Қобыландыға,Құртқаға,Қараманға ұқсағыларың келе ме?
Неліктен?
1.Кейіпкерлердің өзіндік ерекшеліктері қандай?
2.Батырлыққа тән қандай белгілерді білдік?
|
|
|
Құндылыққы баулу
|
6-құндылық: Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы
|
Пән аралық байланыс
|
тарих,қазақ тілі
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
Қобыланды батыр жырының жалпы мазмұны мен идеясын біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы 12 мин
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (психологиялық ахуал туғызу).
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
2. Топқа бөлу"Ер қаруы-бес қару" деп нені атайды? (садақ, найза,қылыш,айбалта,шоқпар) бес атай келе суреттерді таңдату арқылы оқушыларды үш топқа бөлеміз
І топ "Садақ", ІІ топ "Найза",ІІІ "Қылыш"
3. Кімнің бейнесі?
Жетекші сұрақтар:
1.Кейіпкерлердің өзіндік ерекшеліктері қандай?
2.Батырлыққа тән қандай белгілерді білдік?
3.Қазіргі заманда батыр қажет деп ойлайсыңдар ма?
Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты: кейіпкерлер іс-әрекетін талдай отырып, мінездеме береміз және шынайы өмірмен салыстыра отырып баяндаймыз
|
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма Қобланды батыр жайлы қосымша іздену жұмысы
2-тапсырма
1топ
шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекеттерін талдай отырып,мінездеме береді.
І топ. Қобыланды батыр. Құртқа бейнесі
ІІ топ Қараман мен Естемісті салыстыру
ІІІ топ.Қарлыға, Тайбурыл
.Портреті,іс-әрекеті, мінездемесі
Т жұмыс істей отырып, жырдан портретін жазады,іс-әрекетіне қарап мінездеме береді
|
Достарыңызбен бөлісу: |