Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.2 С. Тыныс алу (5 сағат)
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:
|
Қатысқандар: 26
|
Қатыспағандар:-
|
Сабақтың тақырыбы
|
Өсімдіктердің тыныс алуы. Тұқымның немесе өскіндердің тынысалуы мысалында.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.1.4.3 Өсімдіктердегі тыныс алуды зерттеу.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Өсімдіктердің тыныс алуы туралы білу.
Оқушылардың басым бөлігі: Оқушыларды өсімдіктің жасыл жапырағында жүретін үдерістерімен таныстыру және теориялық білімдерді меңгертіп, оны іс жүзінде қолдану
Кейбір оқушылар: Фотосинтез бен тыныс алу туралы түсінік беру және ерекшеліктерін салыстыру.
|
Бағалау критерийі
|
-Өсімдіктердегі тыныс алу мен фотосинтез үдерісін салыстырады.
-Өсімдіктердегі тыныс алуды зерттеуге жүргізетін тәжірибе нәтижесін түсіндіреді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Энергия. Фотосинтез. Анаэроб. Аэроб.
Оқылым: Оқушылар өсімдіктер туралы оқулықтағы мәтін бойынша мәлімет жинақтайды .
Жазылым: Өсімдіктердегі тыныс алуы бойынша сөздерді және терминдерді, анықтамаларды жазады
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, білім алуға дайын болу, жауапкершілік,денсаулық сақтау. Топта жеке берілген тапсырмаларды бірлесіп орындау, оқушылардың бір біріне деген құрмет.
|
Пәнаралық байланыс
|
Тыныс алу кезінде глюкозаның химиялық айналысының жинақты формуласын жазған кезде, өсімдіктердің химиялық құрылысын зерттеу кезінде химия пәнімен байланыстырады.
Тамыр жеміс және тұқымның таралу аймақтарын анықтаған кезде география пәнімен байланыстырады.
|
Алдыңғы білім
|
7.1.4.2 Анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін ажырату.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 мин
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу.Түгендеу.
|