Сабақтың тақырыбы: Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты Сабақтың мақсаты



Дата29.01.2023
өлшемі0,54 Mb.
#63527
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ орыс сыныбы


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:




Мұғалімнің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты




Сабақтың мақсаты:

  • Барлық оқушылар: Оқулықта берілген мәтіндердің стилі мен жанрын анықтай алады, сөйлем құрастыра алады.

  • Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды, өз бетінше жұмыс жасайды, сұраққа жауап береді, қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

  • Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 мин

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал туғызу.
«Жүректен- жүрекке» әдісі. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Топқа бөлу: «Геометриялық фигуралар» әдісі
Конвертке 3 түрлі геометриялық фигуралар (үшбұрыш, төртбұрыш, тіктөртбұрыш) салынады. Оқушылар фигураларды кездейсоқ алып, сол бойынша топтасады.
1-топ: Тапқырлар
2-топ: Ойшылдар
3-топ: Жүйріктер
Үй жұмысын сұрау. «Үйшік» әдісі
Кейбір оқушылардың кітабының ортасында үйшік суреті жасырынған. Үйшік суреті түскен оқушылар үй тапсырмасын айтады, қалған оқушылар мұқият тыңдап, сұрақтар қояды.
«Миға шабуыл» әдісі. Сөзжұмбақты шешу.

  • Оқушылар, сөзжұмбақты шешіп, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжап көріңдер.

  • Дұрыс айтасыңдар, «Еңбек» деген сөз шықты. Бүгінгі сабағымыз еңбек туралы болмақ.





Е

Р







Ү

З

Е

Ң

Г

І







А

Б

А

Й







Е

Л

Т

А

Ң

Б

А

Е

Ң

Б

Е

К




  1. .. қанаты – ат

  2. Ер-тұрман әбзелдерінің бірі

  3. Қазақтың ұлы ақыны

  4. Мемлекеттік рәміз

  5. ... бейнет емес, зейнет.

Геометриялық фигуралар
Үйшік суреттері

Сабақтың ортасы
(30 мин)
5 мин.

Топтық жұмыс. «Пирамида» әдісі
1-тапсырма. Мақал-мәтелдің жалғасын тап.


Әр топқа пирамида қиындылары таратылып беріледі. Мақал-мәтелдің жалғасын дұрыс таба отырып, пирамида құрастырады.
Дескриптор:
- Бірлесе жұмыс істей алады.

Мұғалім оқушыларды смайликтер арқылы бағалайды.



Смайликтер


5 мин.

Топтық жұмыс.
2-тапсырма. Әр топ өздеріне берілген мамандық иесін өзге топқа жұмбақтап жасырады. Жауабын тапқан топ сол сөз бойынша сөйлем құрастырады.
1-топ: Құрылысшы
2-топ: Мұғалім
3-топ: Дәрігер

Оқушылар сөйлем құрастырады.
Дескриптор:
- Жұмбақты шеше алады.

Бас бармақ арқылы топтар бір-бірін бағалайды.

Мамандық иелерінің суреттері,
бас бармақ суреттері




7 мин.

Топтық жұмыс. «ДЖИГСО» әдісі. 3-тапсырма. Мәтіндерді оқы. Берілген мәтіндердің стилі мен жанрын анықтаңыз.
1-топ: 1 мәтін
2-топ: 2 мәтін
3-топ: 3 мәтін

1-мәтін

2-мәтін

3-мәтін

Стилі










Жанры













Оқушылар топ ішінде мәтіндерді оқиды. Мәтіндердің стилі мен жанрын анықтайды.
Дескриптор:
- Бірлесе жұмыс істей алады.



Мұғалім оқушыларды жұлдызшалар арқылы бағалайды.

Суреттер, жұлдызшалар



3 мин.

«Qr код» әдісі. Тест

  1. Елбасы қандай міндет қойып отыр?

  1. Еңбекақының көтерілуі

  2. Қазақстанды Үшінші жаңғырту

  3. Зейнетке шығу мәселесі

  4. Білім беру жүйесін оңтайландыру

2. Екінші басымдықты атаңыз?

  1. Қазақстанды Үшінші жаңғырту

  2. Орташа жалақы мөлшерін арттыру

  3. бизнес-ортаны түбегейлі жақсарту және кеңейту

  4. өлкетану орталықтарын ашу

3. Қазақстан азаматтары өз бизнесін жүргізу үшін қанша миллион теңгеге дейін шағын несие ала алады?

  1. 18 миллион

  2. 16 миллион

  3. 17 миллион

  4. 19 миллион

4. Сәйкес келмейтін нұсқаны табыңыз: Еңбек - ...

  1. ер атандырады

  2. қарын тойдырады

  3. биікке жетелейді

  4. жалқаулыққа алып келеді

5. "Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік" Жолдауы қай жылы қабылданды?

  1. 2017 жыл, 31 қаңтар

  2. 2017 жыл, 30 қаңтар

  3. 2018 жыл, 28 қаңтар

  4. 2018 жыл, 29 қаңтар

Оқушылар берілген тестті шешеді.
Дескриптор:
- Өз беттерінше жұмыс істей алады.

Қолпаштау сөздері арқылы бағалау.



Сілтеме: https://wordwall.net/ru/resource/38442776
Qr код


5 мин.

«Барабан» әдісі.
5-тапсырма. Тұрақты тіркестер мен етістіктерді пайдаланып, сөйлем құра.


Тұрақты тіркестер мен етістіктерді пайдаланып сөйлем құрастырады.
Дескриптор:
- Сөйлем құрастыра алады.

Мұғалім оқушыларды смайликтер арқылы бағалайды.



Сілтеме:
https://wordwall.net/ru/resource/38468746 Смайликтер


Сергіту сәті
2 мин.

«Арам зам зам» жаттығуы

Оқушылар жаттығу жасайды.




Музыка



3 мин.

Топтық жұмыс. Галлерияда ой шарлау» әдісі
6-тапсырма. Диаграмманы толтыр.
Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді.



«Қазақстанның Еңбек Ері» атағын алған тұлғалар



Оқушылар берілген есептерді шығарады.
Дескриптор:
- Оқушының логикалық ойлау жүйесі дамиды



Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

Оқулық, диаграмма

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
3 мин.



Үйге тапсырма: Сенің өлкеңде еңбегімен елге танылған қандай адамдар бар? Ол кісілер туралы фотоколлаж дайында.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



Оқушылар өздерін «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бағалайды.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет