Сабақтың тақырыбы: Ш. Айтматов «Алғашқы ұстаз»



Дата18.10.2023
өлшемі54,78 Kb.
#118953
түріСабақ
Байланысты:
Алғашқы ұстаз қмж


Сабақтың тақырыбы: Ш. Айтматов «Алғашқы ұстаз» повесіндегі құндылықтар



Бөлім:

3-бөлім: Аңызбен өрілген көркем сөз

Педагогтің аты-жөні:

Бисенова Динара Темирбековна

Күні:

15.02

Сыныбы:10А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ш. Айтматов «Алғашқы ұстаз» повесіндегі құндылықтар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.2.5.1 әлем және қазақ әдебиетіндегі құндылықтардың үндесуін талдап, өзіндік ой қорыту.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
әлем және қазақ әдебиетіндегі құндылықтардың үндесуін талдап, өзіндік ой қорытады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.

Үй тапсырмасын сұрау



(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
«Таза тақта» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.

Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны

Жаңа сабаққа кіріспе


(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында бейнежазба көрсетіледі.
Өз ойымен бөліседі.

Бейнежазба бойынша ойларын айтады.





Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.



1-тапсырма:
Топтық жұмыс
1-топ
DEAL әдісі бойынша тапсырма орындайды.
2-топ
FILA кестесін толтырады.



Повестегі көтерілген мәселелерді жеке-жеке қарастырып, талқылайды.

Дескриптор Жалпы балл- 4балл
Оқығанын сипаттап жазады. 1балл
Түсінгендерін өз сөзімен жеткізеді. 1балл
Ақпаратты талдайды, қорытынды жасайды, себептерін атайды. 1балл
Өзінде бар біліммен байланыстырады, мақалдар жазады. 1балл
Оқиғаны анықтайды. 1балл
Идеясын жазады. 1балл
Сұрақтар құрастырады. 1балл
Жоспар құрады. 1балл

Оқулық, жұмыс дәптерлері.





2-тапсырма:
Жұптық жұмыс



Венн диаграммасы немесе екі жақты күнделік бойынша талдау жасайды.

Дескриптор: жалпы балл -4балл
Ақпараттарды салыстырады.
Ерекшеліктерін жазады.
Ұқсастығын табады.
Кейіпкер мен шығармадағы құндылықтарды табады.



ДК, Оқулық, жұмыс дәптерлері.





3-тапсырма.
Жеке жұмыс
Оқулықтағы 6-тапсырманы орындайды.

Шығармашылық жұмыс- фанфик жазу


Жалғастырып жазу.Шығарма кейіпкерлерінің тағдыры әрі қарай қалай болуы мүмкін?

Айтылым және жазылым
Тапсырманы орындау барысында айтылым және жазылым қабіліті дамиды.

Дескриптор: 2балл
Кейіпкерлер әрекетіне баға береді.
Өз ойын жаза алады.

Оқулық, жұмыс дәптері


Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Үйге тапсырма
Бағалау
Рефлексия



Қорытынды.
«Куйиз» ойыны
«Менің алғашқы ұстазым» тақырыбына эссе жазып келу.

«Ұстазға хат» кері байланыс алынады



Оқушылар ғаламтор арқылы жеке смартфондары бойынша пысықтау сұрақтарына жауап береді.

Оқушылар сабақ туралы өз ойларын жазып береді.Сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.



Қорытындысы экранда көрсетіледі.
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет