Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.
|
(Ұ) «Сиқырлы қапшық» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»
|
Слайд
оқулық
|
Үй тапсырмасы.
«Болжау» әдісі.
5 мин.
|
Мәтінді абзацтарға бөліп тарату.Әркім өзіне бөлінген мәтін бөліктерін дауыстап оқып береді,ол бөлікті екінші оқушы оқулықтан табу.
Оқиғаның басын, жалғасын, аяқталуын тізбектеп айтып беру
Өнер адамдары туралы ақпараттар жинақтау
|
Мәтінді мәнерлеп оқиды.
Мәтіннен оқылған бөлікті оқулықтан табады
Оқиғаның басын, жалғасын, аяқталуын тізбектеп айтып береді
Өнер адамдары туралы ақпараттар жинақтайды
|
Дескриптор:
- мәнерлеп оқиды -2ұп
-оқиды -1 ұп
- оқулықтан табады, оқиды-2 ұп
- табады -1ұп
-әңгімелеп айта алады –2 ұп
- айтады-1 ұп
-ақпараттар жинақтайды , түсіндіреді-2ұп
ақпараттар жинақтайды-1 ұп
|
.
Оқулық
|
Миға шабуыл
«Видеоролик»
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім экраннан сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын таныстырады.
|
Сұрақтарға жауап береді, талқылайды
|
Мұғалім бұл кезеңде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»
|
видеоролик
|
Сабақтың ортасы
1 топ
8 мин
Топтық жұмыс
|
№1-тапсырма
«Тізбектей оқу» әдісі арқылы оқушыларға мәтінді тізбектей оқу тапсырылады.
|
Оқушылар тізбектей оқиды
|
Дескриптор:
-Мәтінді мәнерлеп оқиды-5
- Мәтінді жәй оқиды-3
-Әріптеп оқиды-1
|
Бағалау парақтары
|
2 топ
8 мин топтық жұмыс
|
№2-тапсырма: «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы оқушыларға өлеңдегі бейнеленген заттарды қағаз бетіне түсіру
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп сурет салып,оны қорғайды
|
Дескриптор:
-Өлеңді түсініп оқиды, суретін салады,түсіндіре алады-5
-оқиды,суретін салады-3
-оқиды-1
|
Оқулық
Бағалау парағы
|
3 топ
Жеке жұмыс.
8 мин.
|
№3-тапсырма:
«Сурет салу өнер» тақырыбында топ алдында сөйлеуге дайындал
|
Өзіндік ойын тұжырымдайды. Оқып, танысқан кеңестерді басшылыққа алып, өз ойын еркін жеткізеді
|
Дескриптор:
- ойын еркін, толық жеткізе алады-5
- ойын жеткізуге тырысады-3
|
Жұмыс дәптерлері.
|
Сабақтың соңы.
Қортындылау
Ой толғаныс.
Рефлексия
|
«Айырмашылықтарын тап»
«Суретшінің қателігін тап»
|
Айырмашылықтарды, қателіктерді табады
|
Дескриптор:
-айырмашылықтарды тез табады-2
айырмашылықтарды табады-1
|
.
суреттер
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?
|
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.
|