у=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттері ББЖБ3
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
7.4.1.12 у=k/x (k≠0) функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу.
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады:y=ax² (a≠0) функциясының графигін сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді.
Көптеген оқушылар істей алады: y=ax³ (a≠0)функциясының графигін салады.
Кейбір оқушылар істей алады: у=k/x (k≠0) функциясының графигін салып, қасиеттерін біледі.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/
Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин.
Өткен сабақты тексеру
5мин.
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы "
Өткен сабақты тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигіне жалпы сипаттама беріңдер.
2.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигін салудың қандай тәсілдері бар?
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.
.
Дескриптор:
-Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.
Жалпы балл-1
Сұрақтар
.
Сабақтың ортасы.
25 мин.
Сабақты тыңдайды, атсалысады
Дескриптор:
Кесте құра алады: 1 балл
Графиктік тәсілмен шеше алады 1 бал
Ар есепке 2 балл
Кітап
Сабақтың соңы.
10 мин
Бағалау
Үй тапсырмасы
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: